Спеціальні потреби

В Україну прибула американська гуманiтарна мiсiя


В Українi з гуманiтарною мiсiєю перебувають американський конгресмен Лiнкольн Дiаз-Баларт та високопосадовець Держдепартаменту США Пола Добрянськi. За останні роки Сполучені Штати надали Україні гуманітарної допомоги на суму понад 50 мільйонів доларів. Вантажі переважо містили медикаменти та устаткування для лікування постраждалих від чорнобильської аварії. Доставка ще одного вантажу запланована на квітень 2006-ого року. Свій внесок у програму роблять не тільки урядові організації, а й звичайні люди.

Делегація з південної Флориди, яку очолює конгресмен Дiаз-Баларт відвідала сьогодні київську дитячу лікарню Охмадит. Конгресмен привіз до України лікарів і фахівців. Вони на місці вивчають потреби місцевих клінік. Дiаз-Баларт наголошує – це не урядова програма, а ініціатива місцевої громади, яка вирішила зібрати кошти, щоби допомогти постраждалим від чорнобильської аварії. З таким проханням до американців звернулася дружина українського президента Катерина Ющенко. Про характер допомоги розповiв американський законодавець:

«Це може бути допомога у навчанні ваших лікарів. Ми можемо повезти дітей до Дізнейленду. Це може бути все що завгодно. Ми хочемо працювати з вами, щоб спільно виконати заплановане».

За різними програмами американський уряд надав на чорнобильські програми 12 мільйонів доларів. Дехто з дітлахів вже сьогодні отримав альбоми для малювання і олівці. Згодом клінікам передадуть сучасне медичне обладнання.

Разом з делегацiєю прибула також заступник держсекретаря США Пола Добрянськi. У п`ятницю вона виступить у Києвi на Форумі Спільноти демократичного вибору. Ініціатори його створення – президенти України і Грузії. Сполучені Штати, каже панi Добрянськi, активно підтримують цю ідею:

«Мова йде про збирання позитивного досвіду [демократизації], який вже є в Україні, Грузії, Литві, Румунії та інших сусідніх країнах. І мета цієї організації – поділитися цим досвідом з іншими країнами. Я думаю, що це дуже позитивний намір. І від цього можуть виграти сусідні країни».

Пола Добрянськi каже, що Сполучені Штати очевидно підтримають діяльність Форуму матеріально.

Iнша мета вiзиту панi Добрiанськi - пiдготувати візит до України держсекретаря США Кондолiзи Райс, який відбудеться наступного тижня. Заплановані її зустрічі з Вiктором Ющенком, главою МЗС Борисом Тарасюком та керівником президентського секретаріату Олегом Рибачуком.

XS
SM
MD
LG