Спеціальні потреби

Україна буде брати приклад у Словаччини


Українська армія ретельно вивчатиме досвід інтеграції до НАТО Словаччини. Про це домовилися глави оборонних відомств двох країн. Братислава пообіцяла Києву підтримку на шляху до альянсу. Вже цього тижня в штаб-квартирі блоку в Брюсселі розглядатимуть успішність реформування збройних сил України.

У понеділок керівники оборонних відомств України і Словацької Республіки підписали у Братиславі дворічний план співробіництва. Як зазначив міністр оборони України Анатолій Гриценко, в документі визначені основні напрями обміну досвідом набуття членства в НАТО.

Керівники армій двох країн домовилися провести спільні військові навчання. Штаб словацьких збройних сил прийме на стажування українських офіцерів та цивільний персонал. Таким чином вони перейматимуть досвід виконання штабних процедур та управління військами за стандартами альянсу.

Україна – єдина сусідка Словаччини, яка поки не стала членом НАТО та ЄС. Тому Братислава зацікавлена в інтеграції Києва до євроатлантичних структур. І надаватиме Києву всіляку підтримку. Такі запевнення почув Анатолій Гриценко у Міністерстві закордонних справ Словаччини.

Менше ніж за рік, а саме у вересні наступного року, Україна може розпочати виконання Плану дій щодо членства в НАТО, – наголосив міністр оборони Словацької Республіки Юрай Лішка. Вже за кілька тижнів створять робочу групу, яка до березня має написати цей документ. До неї увійдуть не тільки українські фахівці, а й експерти країн-членів блоку. Все частіше оглядачі називають 2008 рік ймовірною датою приєднання України до альянсу. Гриценко висловлюється обережніше – каже, членом НАТО Україна стане тоді, коли буде готова. А ще додає – «на 95% це залежить від нас самих».

Вже у вівторок у Брюсселі відбудеться засідання Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників генеральних штабів. Керівництву українських збройних сил доведеться звітувати про реформування армії. В порядку денному також перевірка стану виконання інтенсифікованого плану дій на поточний рік. Головне питання – чи готові українські військові виконувати спільні завдання з майбутніми союзниками з альянсу.

XS
SM
MD
LG