Спеціальні потреби

Єхануров оголошує новi iнiцiативи


Прем`єр-міністр України Юрій Єхануров на міжнародній бізнес-конференції у Києві оголосив про ряд заходів, які мають сприяти розвитку бізнесу в Україні. Фактично йдеться про скасування частини заходів, які були запроваджені урядом Юлії Тимошенко.

Український уряд може повернути вільні економічні зони та території пріоритетного розвитку, які були ліквідовані урядом Юлії Тимошенко на початку цього року. Нині експерти все більше схиляються до того, що таке рішення призвело до зниження темпів економічного розитку України, оскільки в таких зонах зосереджувалося чимало виробничих підприємств, які мусили закритися після ліквідації спрощеного режиму оподаткування.

Більше того, Україна отримала чимало скарг від іноземних інвесторів, які вкладали кошти під одні умови, а зрештою були змушені працювати за іншими. Тепер уряд Єханурова обіцяє вiдмiнити статус кво вже за два тижні. Як сказав сам Юрій Єхануров, «Ми запропонуємо механізми виходу з цієї кризи, і це будуть зрозумілі й однакові для всіх правила гри».

Також новий уряд готує новий подарунок і для українських бізнесменів, що переважно працюють на експорт. Їм обіцяють повернути податок на додану вартість, що є дуже наболілим питанням для українських виробників.

Загалом Єхануров назвав неправильною політику підтримки не вітзчизняного експорту, а іноземного імпорту. Він відзначив, що не вважає правильним рішення про поновлення пільг зі ввозу в Україну продуктів харчування, зокрема, м'яса. Свого часу Юлію Тимошенко звинувачували у небажанні підтримувати вітчизняного виробника, а особливо експортерів, які значною мірою забезпечують показники ВВП.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG