Спеціальні потреби

Народ хоче бачити героїв Майдану разом


На Майдан у річницю помаранчевої революції прийде півмільйона людей. І більшість тих, хто прийде, хочуть бачити Ющенка i Тимошенко разом. Це випливає з даних опитування, проведеного на замовлення інтернет-газети “Українська правда”.

Річницю революції відзначатимуть 22 листопада, і це все-таки буде концерт. Всупереч закликам “польових командирів” не влаштовувати гулянь, а натомість відзвітувати перед народом, переміг сценарій річниці Майдану як державного свята. Як повідомила у п`ятницю прес-служба “Народного Союзу Наша Україна”, “в день свободи 22 листопада на головній площі виступить президент України Віктор Ющенко, а також голови всіх партій, які підтримали помаранчевий рух. Як і минулого року, мовиться у повідомленні, режисером Помаранчевого Майдану стане Тарас Грималюк. Плануються виступи виконавців, які активно підтримували події помаранчевої революції – гурту ВВ, Марійки Бурмаки, Тараса Петриненка.

Президент Віктор Ющенко має також намір на річницю Майдану запропонувати своїм “політичним партнерам” укласти меморандум про взаєморозуміння та про чесні вибори. Про це глава держави заявив у четвер 10 листопада під час телемосту зі студентами. “У мене немає проблем у стосунках з жодною персоною”, -- підкреслив президент, запропонувавши “колегам, які сьогодні займають різні політичні ніші, стати поряд, кому потрібно вибачитись, подати руки”. Відзначити День Свободи 22 листопада Ющенко запросив не лише своїх політичних партнерів, але й тих, хто, як було сказано, “стояли на другому березі, під іншими прапорами”.

А тим часом 13% киян кажуть, що обов`язково в річницю революції вийдуть на Майдан. Це засвідчили дані опитування, проведеного на замовлення “Української правди”. У перерахунку на дані про чисельність населення столиці, на Майдан 22 листопада прийде до півмільйона людей. Десята частина опитаних ще не визначилась, чверть населення збирається дивитись телетрансляцію, третина не цікавиться цим питанням, а 22% сказали, що були проти помаранчевої революції. При цьому з тих, хто святкуватиме річницю революції, Ющенка на Майдані хочуть бачити 70 і Тимошенко – 78%. Переважна більшість – 74% хотіли б бачити обох лідерів разом.

Чи потрібно святкувати річницю помаранчевої революції? Про це ми запитали у випадкових перехожих на вулицях міста.

- «Не треба. Тому що повна зрада всіх ідеалів Майдану. Повна зрада, по всіх лініях. І особливо прикро те, що... Я не мав надій на те, що все так зміниться одноразово, але все-таки що очищення буде. Але наш президент виявився абсолютно неспроможний нічого робити. Ні як президент, ні як людина. Тому нема чого празнувати».

- «Треба святкувати, але на рахунок, чи я туди піду, я не впевнена, тому що багато розчарувань, хоча я й стояла всі дні, зараз розчарування є».

- «Ви знаєте, це дуже важко сказати зараз після того всього, що скоїлося. Але мені здається, треба святкувати. Тому що це свято взагалі людей, які туди прийшли, це свято віри. Таке сталося перший раз, коли наша країна нарешті познайомилася... Чому це було, це вже інше. Але ось це єднання, ці обличчя світлі, це треба пам`ятати... і обов`язково треба влаштовувати покази фотовиставок, оці обличчя, тому що це було так непогано! Так непогано, що це треба пам`ятати».

- «Треба, треба святкувати. А чи прийде Юля, чи прийде Ющенко – це вже їхня справа, мені здається».

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG