Спеціальні потреби

У Києвi пройшов страйк таксистiв


У Києві сьогодні протестували таксисти. Вони вимагали не приймати закон, який ускладнює діяльнсіть превізників та врегулювати ціни на пальне. Втім прогнози про блокування столичних доріг таксисти поки що не виконали. Страйк здебільшого проігнорували столичні водії таксі.

Тисячі таксистів з різних регіонів України провели у Києві акцію протесту. Зранку вони заблокували під`їзди до Секретаріату президента і вимагали зустрічі із Віктором Ющенком. Потім перевізники зібралися на столичній Набережній. Мета протесту – зупитини ухвалення парламентом закону «Про автомобільний транспорт» і добитися зниження цін на пальне. Учасники акції кажуть, що їхні заробітики останнім часом суттєво впали. Вони також бояться взагалі втратити роботу, якщо вступить в дію новий закон, який вимагає обов`язкове встановлення лічильників та підвищує вимоги до автомобілів.

Голова профспілки Василь Попик каже, що цього разу таксисти вирішили не вдаватися до блокування руху в столиці, хоча напередодні про таку можливість говорили:

«Ми сьогодні всій державі показали, що ми вміємо боротися неординарними методами. Якщо влада не почує наші абсолютно правильні вимоги – тоді ми в будь-який час вирішимо, коли й як ми сюди знову приїдемо і що ми тут будемо робити».

Однак столичні таксисти здебільшого проігнорували страйк. Водій київської служби таксі «Укрпромінвест» Ігор каже, що в його машині лічильник давно встановлений і від нього лише користь. За його словами, здебільшого страйкують індивідуали. Ігор вважає, що конкуренція з ними виходить нерівна, а тому говорить про необхідність законодавчого врегулювання ситуації:

«Коли замовляють їхні машини, на них же не можна їздити. Вони то димлять, то псуються. Треба, щоб вони проходили медогляди, як ми це робимо. Тому я думаю, що нічого вони досягнуть. Це тільки так – від сімей своїх забрали гроші і на бензин витратили.

Інший київський водій таксі Олександр не має в машині лічильника – але збирається його встановити. Він також не брав участі у страйку, оскільки вважає його недоцільним:

«Я, нариклад, не вважаю, що треба вирішувати питання в такий спосіб. Мало хто захоче перекривати шляхи. В нас уже Юля Тимошенко під час революції закликала блокувати дороги – але це ж свавілля. Так ніхто ці питання не вирішує. І з цінами на бензин таксисти нічого не вирішать – весь народ їздить і все».

Попик не виключає – якщо влада не прислухається до вимог таксистів – вони діятимуть радикальніше. Зокрема можуть повністю заблокувати рух в столиці і на прикордонних переїздах. Перевізники з інших областей начебто обіцяли підтримку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG