Спеціальні потреби

Наскiльки Українi загрожує пташиний грип?


Згiдно з даними, близько 50% здорового населення України страждає на хронічну втому, що призводить до зниження імунітету. На думку медиків, така ситуація може сприяти поширенню пташиного грипу на території країни. В той же час фахівці з імунології твердять, що доки не відбулись мутації, вірус пташиного грипу не несе смертельної небезпеки населенню.

Чим ближче пташиний грип підбирається до України, тим гостріше постає питання про проведення вакцинації серед населення. Фахівці українського Товариства імунології твердять, що громадяни мають обов’язково дбати про себе, особливо враховуючи той факт, що майже у половини населення країни спостерігається зниження захисних функцій організму. Загроза пандемії на жаль не примарна. За словами експертів, цей процес відбувається приблизно раз на 30-35 років і сьогодні світ на порозі чергового сплеску.

Проте, за словами генерального директора клініки „Вітацел” Ігоря Маркова , говорити про те, що пташиний грип, у цій формі, у якій він існує сьогодні, несе небезпеку населенню не можна:

«Для того, щоб вірус пташиного грипу став небезпечним для людини, має відбутись мутація вірусу. Станом на сьогодні вірус пташиного грипу передається виключно обслуговуючому персоналу, який доглядає, обпатрює птахів. Вірус знаходиться у кишечнику хворого птаха і навіть випотрана тушка, термічно оброблена курка, жодної небезпеки не несе. При температурі 60-70 градусів, вірус пташиного грипу гине практично миттєво. Що ж відбувається? Відбувається ситуація, коли людство, практично тотально перебуває у стані масового психозу».

Марков відзначає, що за останні роки пташиний грип забрав життя 70 людей, в той час, як у пологових будинках на Донеччині від інфекцій щороку гине близько 150-170 новонароджених. В той же час він вбачає реальну небезпеку у тому, що вірусом пташиного грипу може захворіти людина зі слабким імунітетом. Це допоможе грипу пройти стадію мутації і може призвести до початку епідемії. Лікарі наголошують, що навіть, якщо після проведення вакцинації людина захворіє на пташиний грип, то захворювання пройде без ускладнень, а ті що про себе не потурбувались, матимуть великий клопіт.

Тим часом загроза епідемії настільки вплинула на українців, що сьогодні знайти вакцину в аптеках дуже складно. Крім того у пацієнтів постійно виникає запитання, наскільки ефективною є вакцинація, якщо країною прокотиться хвиля пандемії. Імунологи у свою чергу заспокоюють, що якщо найближчим часом буде виведена спеціальна вакцина проти нового вірусу, то вона негайно з’явиться в Україні, а ті громадяни, що вже пройшли вакцинацію, будуть хоча б частково захищені від хвороби.

XS
SM
MD
LG