Спеціальні потреби

Ющенко завагався щодо нового генпрокурора


Президент України подав на затвердження парламенту кандидитуру нового генерального прокурора. Втім згодом відкликав своє подання. Як пояснили речники глави держави, він взяв час для додаткових консультацій. Оглядачі не виключають, що на рішення президента могла вплинути позиція колишнього генпрокурора Святослава Пiскуна, який у суді намагається довести незаконність свого звільнення.

У понеділок зранку спікер Верховної Ради Володимир Литвин повідомив, що президент направив до парламенту подання на нового генпрокурора. На цій посаді глава держави пропонує затвердити Василя Присяжнюка. За часів керування відомством Святославом Піскуном той був його заступником.

Керівник секретаріату президента Олег Рибачук зробив прогноз, що Рада затвердить поданого главою держави кандидата, оскільки той не пов`язаний із жодною політичною групою чи партією:

«Людина добре відома в парламенті. Вона сама орієнтується. Між іншим, між тих кандидатів, з якими ми проводили співбесіди, деякі казали – «а ми не знаємо (чи затвердить мене парламент)». Питання було – «а як видумаєте, ваша кандидатура через парламент пройде?» І відповідь, яку ми почули від цього кандидата, була дуже переконлива».

Втім вже в другій половині дня президент вирішив відкласти подання до Ради. Начебто для консультацій із лідерами парламентських фракцій. Однак дехто із оглядачів не виключає, що після консультацій президент подасть іншого кандидата.

На рішення про відкликання подання могла вплинути правова суперечка за позовом колишнього генпрокурора Святослава Піскуна. Він вже вдруге за свою кар`єру намагається відновитися на посаді – цього разу екс-генпрокурор подав позов до Шевченківського суду. Сам Піскун на засідання не прийшов. Натомість його адвокат Людмила Панова намагається довести, що її клієнта звільнили незаконно – без згоди парламенту. До того ж Піскун був на лікарняному:

«Лікарняний має дату. Указ президента має також дату. Якщо зрівняти ці дати, то вони співпадають», - сказала вона.

Захисники Піскуна надали суду його медичну картку, яка свідчить, що той знаходився у важкому стані. Однак у суддів виникли запитання щодо доказів. Адже в день звільнення - 14 жовтня пан Піскун особисто проводив засідання в Генпрокуратурі. Суд вирішив особисто заслухати звільненого – його викликали давати свідчення 8 листопада.

Інтереси президента в суді представляє четверо юристів, включно із міністром юстиції Сергієм Головатим. Конституція дає право президенту звільняти генпрокурора без згоди парламенту, вважає юридичний радник глави держави Микола Полудьонний:

«Головною проблемою суду буде не дослідження доказів і обставин, які й так відомі. А тлумачення правових норм – Конституції і законів України. Тому я не думаю, що ця справа має затягнутися на довго».

Полудьонний прогнозує, що вирок у справі можливо винести протягом дня. Якщо ж Піскун не з`явиться до суду наступного тижня, його позов взагалі залишать без розгляду. Втім не виключена й інша правова колізія - Піскуна можуть відновити на посаді вже після призначення Радою іншого генпрокурора.

XS
SM
MD
LG