Спеціальні потреби

В Українi турбуються безпекою харчування


Про безпеку харчування українців говорили сьогодні у Києві. Як зазначають експерти, ситуація в Україні із маркуванням продуктів зовсім інакша, аніж в Європі, і що українці не мають повної інформації про те, що купують в крамницях. Зрештою, це може ускладнити вступ України до Світової організації торгівлі.

Купуючи продукти харчування в магазинах, українці далеко не завжди знають, що саме вони купують, і як той чи інший продукт впливає на їх здоров`я. Україна лише недавно стала членом Всесвітньої організації маркування харчових продуктів, однак масове маркування ще не почалося. Стандарт має бути закріплений на рівні законів і визначати, яка допустима межа вмісту певної шкідливої речовини може бути у продуктах.

Експерти зазначають, що саме маркування пордуктів є i однією із вимог членства України у Світовій організації торгівлі. І без розробки та ухвалення відповідних законів це може стати перепоною для вступу, вважає лікар Марія Гуліч:

«Необхідно треба буде гармонізувати наші санітарні норми та правила відносно європейського та світового законодавства. І ця робота вже проводиться».

Марія Гуліч наводить конкретний приклад – українці досі споживають маргарин, в якому рівнеь трансізомерів сягає 15%, тоді як в Європі його максимум має бути не вищим 2%.

За словами Гулiч, країни, які дбають про безпеку харчування, також мають кращу ситуацію із подолання захворювань:

«В тих країнах, де є державна політика у відношенні харчування, то тільки за рахунок факторів харчування знизили рівень захворювання серцево-судинної системи на 30%. А в Україні 56% смертності складають хвороби серцево-судинної системи».

Нині в усьому світі все більш популярним стає вживання органічних продуктів харчування, вирощених без хімічних добрив, гормонів, опромінення та генної модифікації. Втім, ці продукти мають також проходити низку процедур, які б доводили їх безпечність.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG