Спеціальні потреби

Президент Ющенко побував у Львовi


Сьогоднi у Львові перебував президент України Віктор Ющенко. Він взяв участь у роботі V Міжнародного економічного форуму «Україна – ЄС», а також у народному віче, яке організував Народний Союз «Наша Україна».

Президентському кортежу влаштували „Теплий прийом” – так назвали свою акцію активісти партії Пора. Вздовж магістральної вулиці, що веде з летовища, його зустрічали великі фотоколажі, на яких із хлібом-сіллю були зображені Леонід Кучма і Святослав Піскун, брати Медведчуки, Нестор Шуфрич, Борис Колесніков, Сергій Ківалов, Іван Різак та інші особи, могутні за попереднього режиму. „Бандитам – тюрми?” стояло запитання на транспаранті і саме таке запитання хотіли поставити Віктору Ющенку активісти жовтої Пори. Проте президент, який сам був за кермом авто, лише помахав їм рукою. Активісти партії підкреслили, що їхня акція не є антипрезидентською, а їхні претензії стосуються підписання Меморандуму з Віктором Януковичем та того, що жоден одіозний діяч режиму Кучми так і не поніс кари.

Львів’яни, які спостерігали за перебігом акції, також не приховували свого розчарування:

«Розчарування повне тому що не може ж такого бути. Ну як можна з бандидатми знаходити спільну мову. Я розумію, що з народом Сходу потрібно шукати спільну мову, ну але ж не з цими бандитами. Ви ж подивiться – уже скоро рік пройде i ще нiкого ж не посадили, нiкого. Якась трохи показуха зробилася – шумок, i на цьому все скiнчилося. Ви знаєте, як це людей нормальних б`є ну просто в саме серце, тому що так вірили уже, що усе це змiниться i “на” тобі», -- пожалiлася одна львів`янка.

У самому Львовi Ющенко взяв участь у пленарному засіданні Міжнародного економічного форуму, оглянув експозицію, а також був присутнім на підписанні меморандуму між американськими інвесторами та представниками української влади з приводу будівництва нафтопереробного комплексу у Бродах Львівської області. Американські компанії ComOxy LLC (Техас, США) та Bortex Enterprises (Каліфорнія, США) разом з українськими партнерами побудують комплекс „БродАгроОйл”. Він включатиме нафтопереробний завод, теплоелектростанцію та агропромисловий комплекс. Усі ризики бере на себе американська сторона; перший етап проекту коштуватиме 1,5 млрд. доларів.

Україна, відповідно до меморандуму, встановлює для комплексу "БродАгроОйл" статус стратегічного промислового інвестора та забезпечує державну підтримку реалізації проекту. З українського боку документ підписали голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник та голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олексій Івченко. Завод працюватиме на каспійській та близькосхідній нафті, а також на російській, оскільки майбутній комплекс буду розташований на перетині нафтопроводів „Одеса-Броди” та „Дружба”. Доступ до них гарантував „Нафтогаз України”.

Журналістам довелося дві години чекати на обіцяний брифінг з президентом, який в результаті пройшов у скороченому режимі. Крім того, Віктор Ющенко не завжди давав відповіді, якi стосувалися поставлених запитань. Так, наприклад, відповідаючи на запитання про пікет Пори, він почав говорити про відставку кабінету Тимошенко, про визнання диплому за спеціальністю «Богослов’я» Міністерством освіти та про християнську етику в школах.


XS
SM
MD
LG