Спеціальні потреби

Україна вітає початок переговорів ЄС з Туреччиною


Україна вітає рішення Європейського Союзу розпочати переговори з Туреччиною щодо її вступу до ЄС. Таку заяву поширило сьогодні Міністерство закордонних справ України. На думку представників МЗС, цей приклад свідчить про те, що Україна також може пришвидшити своє членство у цій організації.

Початок переговорного процесу між Європейським Союзом та Туреччиною Україна сприйняла позитивно. Для неї це своєрідний сигнал, що при наполегливій роботі, на членство у цій організації можна сподіватись набагато швидше, ніж очікується. Не зважаючи на те, що днями міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що Україна може вже у 2015 році стати членом ЄС, політичнi кола сприйняли цю заяву скептично, адже, якщо врахувати досвід Туреччини, то початок сьогоднішніх переговорів вона чекала сорок років. Речник МЗС Василь Филипчук під час зустрічі з журналістами відзначив, що українська сторона розраховує на те, що процес розширення ЄС і надалі відбуватиметься послідовно:

«МЗС України вітає рішення ради міністрів іноземних справ, прийняте 3 жовтня в Люксембурзі щодо початку переговорів про членство з Туреччиною, Ми вважаємо це рішення історичним кроком, спрямованим на реалізацію історичної місії Європейського Союзу - об'єднання Європи на базі загальних цінностей і цілей. В Україні сподіваються, що в подальшому процесі розширення ЄС з боку Євросоюзу будуть дотримуватися єдиних правил і принципів перспектив та умов набуття членства у цій організації європейськими державами, які висловили таке бажання й досягли відповідності копенгагенським критеріям членства в ЄС».

Филипчук додав, що він вважає рішення ЄС єдиним вірним і цей крок лише додає оптимізму Україні щодо її вступу до Європейського Союзу, проте не варто забувати, що у першу чергу вступ до Євросоюзу залежить від самої України і від тих демократичних перетворень, що у ній відбуваються. Що стосується нещодавньої заяви прем`єр-міністра України Юрія Єханурова про те, що Україна буде глибше інтегруватись до Єдиного економічного простору, то за словами Василя Филипчука, це жодним чином не суперечить її намірам вступити до ЄС:

«Глава українського уряду чітко заявив про те, що наш інтерес в ЄЕП полягає у створенні зони вільної торгівлі. Це не суперечить жодній з попередніх заяв, які робились з українського боку. Ми вже неодноразово підкреслювали, що наша участь у Єдиному економічному просторі не може суперечити нашiй участі на членство в Європейському Союзі. І ми будемо працювати в ЄЕП до цієї межі, яка не буде суперечити нашому курсу на членство в ЄС».

Отже, за останній час позиція України на міжнародній арені суттєво не змінилась. Вона надалі хоче співпрацювати із Заходом і Сходом. І в той час, як міністерство закордонних справ активно працює над євроінтеграційним вектором, український уряд прагматично шукає співпраці із східними сусідами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG