Спеціальні потреби

Оголошено новий конкурс для навчання у США


Американський уряд оголосив про початок нового щорічного конкурсу для громадян України, які бажають навчатися у Сполучених Штатах. Наступного року таку можливість отримають декілька сот українських школярів, студентів та викладачів.

Для тих, хто бажає потрапити на навчання до Сполучених Штатів, почалася гаряча пора. Американський уряд оголосив про початок чергового конкурсу. Вісім програм розраховані для школярів, студентів та науковців. Цього року, на відміну від попереднього, набір не скорочувався. Вчитися до Сполучених Штатів з України поїде майже 350 людей. Переважна більшість із них школярі. Решта – студенти і викладачі.

Керівник американського освітнього центру в Києві Христина Пенджола каже, що кількість бажаючих здобути освіту в США не зменшується:

«Найбільше люди кажуть, що хочеться побачити як все в Штатах відбувається, зрозуміти й американську культуру й американських людей і управління американське. Чути про це – одна річ. Але коли вони побувають там, живуть і дихають тим повітрям, вони вважають, що більше знатимуть. Тому я думаю, що така зацікавленість у такій програмi».

Загалом у програмах обміну взяли участь понад 20 тисяч громадян України. Один із них – Вадим Галайчук. Три роки тому він отримав диплом юриста в штаті Мічіган. Каже, що про навчання у США мріяв з дитинства. Найбільше в американському університеті його вразила можливість самостійно обирати програму навчання:

«Я вибирав собі практично сам із того, що я хочу вивчати, коли і як я те хочу вивчати. Я міг вибрати собі – або я пишу дисертацію, або роблю якийсь практичний дослід. І його результати стають базою для захисту диплому. Тобто основна відмінність, яку я помітив – це є гнучкість програми навчання».

Крім навчання студенти мають обов`язково пройти практику в американських компаніях. Галайчук працював у відомій вашингтонській адвокатській фірмі. Каже, що саме там відчув, що значить бізнес по-американськи:

«Ми щодня робили те, що називається табелювання свого часу. Кожен працівник компанії, починаючи від партнера, працівника і закінчуючи практикантом, яким був я, в кінці кожного дня заповнювали спеціальні електронні таблиці, де ми розписували, на якого конкретно клієнта ми витрачали свій робочий час. Чудова система!».

Всі цьогорічні конкурси відкриті – відбір кандидатів здійснюється на підставі академічних досягнень, знання англійської мови і готовності до навчання у США. Докладну інформацію про умови навчання а також перелік необхідних документів можна знайти на інтернет-сторінці Американського посольства в Києві.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG