Спеціальні потреби

У Вашингтоні знову говорять про Україну


У Вашингтоні у вiвторок вiдкрилася шоста щорiчна конференція пiд гаслом «Україна на шляху до зрілої національної державності». На подiю з`їхалися українські та американські полiтики i науковці, щоб у черговий раз обговорити майбутнє України.

Конференція, організована Українським Конгресовим Комітетом Америки, планувалась як яскрава подія на фоні помаранчевої революції. Але урядова криза змусила багатьох державних діячів України залишитись вдома, а представники Заходу прийшли почути, чому ж таки лідери помаранчевої революції не змогли знайти порозуміння. Все ж останні політичні подiї в Українi американська сторона вважає частиною демократичного процесу. Як зазначила жiнка конгресмен Нiта Лоу, президенту Ющенку необхiдно дати час:

«Ми повинні дати президенту Ющенку час знайти свій спосіб керувати чесно і успішно у складному політичному кліматі. Наступні кілька місяців будуть ключовими, напередодні парламентських виборів у березні. Ці вибори можуть або закріпити досягнення помаранчевої революції або звести їх нанівець. У цей важливий час Сполучені Штати повинні продовжувати непохитно підтримувати Україну».

Підтримувати реформи в Українi зобов`язалися також представники зовнішньо-полiтичного відомства США. Серед них - Девiд Креймер - голова вiддiлу Державного департаменту з питань України, Росiї, Бiлорусi i Молдови:

«Коли загалом подивитися, то ситуація в Українi є внутрішньою справою. І ми не здивовані, що щось подібне може трапитись, такі події трапляються в країнах у перехідному періоді. Тому це необов’язково ненормальна ситуація . Наш фокус є допомогти українському уряду досягти успіху, щоб вiн продовжував реформи, щоб ситуація не поляризувалась до такого ступеня, що неможливо буде нічого зробити».

Багато українських та західних політиків під час конференції висловили сподівання, що сторони конфлікту - Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко - зможуть знайти компроміс, щоб до парламентських виборiв об`єднати сили.

Вашингтонська конференція закінчується в середу.

XS
SM
MD
LG