Спеціальні потреби

Вашингтон пост: Український апельсин розколовся


Столична Вашингтон пост відгукнулася на останні події в Україні редакційною під заголовком: «Український апельсин розколовся». Українська революція, відзначається в статті, завершилася так, як і більшість революцій до неї, а саме: боротьбою переможних коаліцій між собою.

Газета вітає це як позитивне явище. Адже оранжевий рух об’єднувала справа демократії і незалежності від Росії. Тільки-но це досягнули, ідеологічні і політичні розбіжності вилізли на поверхню. У випадку України, Ющенко, поміркований і ринково налаштований реформатор, врешті-решт розійшовся з Тимошенко, яка характеризується як популістка і державниця.

У короткій перспективі, пише газета, цей розкол може стабілізувати українську економіку, яка від моменту революції преживала не найкращі часи. Після звільнення Тимошенко, Ющенко призначив на її місце Єханурова, який користується, на думку газети, повагою як технократ. Висловлюється надія, що після свого ймовірного призначення, останній напевно зупинить руйнівний популізм попереднього уряду, включно із величезним збільшенням витрат і намагань контролювати ціни. Він зупинить ренаціоналізацію в промисловості, яка була проведена попереднім автократичним урядом, і намагання перегляду результатів якої породжує більше проблем, аніж вирішень.

Торкаючись проблеми майбутніх виборів, Вашингтон пост пише про потенційні проблеми для України: Ющенко очевидно буде ставити на карту продовження ринкових реформ і інтеграції України із західними інституціями; тоді як харизматична Тимошенко знову ополчиться проти великого бізнесу і обіцятиме більше соціальних витрат. А Путін сподіватиметься, що про-московські політики, яких він так активно підтримував минулого року, зможуть скористатися цією нагодою і відігратися. Захід же сподіватиметься, що Україна продовжить рух до СОТ і боротиметься з корупцією. Але найголовніше те, щоб, незважаючи на результат виборів, Україна зберегла демократію, яку виборов собі український народ, пише Вашингтон пост.

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG