Спеціальні потреби

У Філадельфії Ющенку вручено «Медаль свободи»


Сьогоднi, в останній день свого візиту до США президент України Віктор Ющенко відвідав місто Філадельфію, де йому вручили престижну нагороду - «Медаль свободи». У церемонії взяли участь губернатор штату Пенсильванія, мер міста інші офіційні особи та представники місцевої української громади.

Місто Філадельфія вважається колискою американської демократії. Саме тут, була проголошена незалежність та написана Конституція Сполучених Штатів. З 1976 року, у двохсоті роковини проголошення незалежності, була заснована Філадельфійська «Медаль свободи», яка надається лідеру чи організації будь-якої країни світу за досягнення у боротьбі за свободу. У минулі роки цією медаллю були нагороджені такі світові фігури як Лех Валенса, Вацлав Гавел, Колін Пауелл та Джiммі Картер. Церемонія відбувається на день незалежності США, четвертого липня, однак для цьогорічного переможця Комітет медалі зробив виключення. За традицією нагороду Президентові України вручив мер Філадельфії Джон Стріт.

У своїй промові президент Ющенко подякував Комітету та наголосив, що цією нагородою його члени вшанували перш за все український народ:

«Українському народу, усім громадянам вільної демократичної України я присвячую цю нагороду. Якраз їх терпіння, мужність і гідність заслужили цю відзнаку. Хочу, друзі, особливо підкреслити: не група людей чи якась політична одна сила, а весь український народ визначив свій демократичний шлях у майбутнє. Ми вже ніколи не звернемо з нього».

Філадельфія приймала Віктора Ющенка в українських традиціях – хлібом, сіллю та трембітою. Перед офіційними особами та гостями церемонії виступив хор «Україна» та дитячий танцювальний гурт «Волошки». Українська громада в Америці нового гаранта приймала з такою ж теплотою, як і у його перший візит у квітні цього року.

Для активiста місцевої громади Романа Луня це був особливий момент:«Я думаю, це є заслужена нагорода, я просто впевнений в цьому, і я дуже радий, що ми маємо можливість сьогодні тут бути. І мені трохи завидують, що я сьогодні сюди прийшов і я буду бачити нашого президента – я дуже гордий з цього».

Схоже, нещодавні урядові процеси не похитнули довіри місцевого українства до новообраного президента. Як зазначила одна з мiсцевих українських жiнок, якi в народних строях прибули вiтати президента: «Ми підтримуємо його в усіх його починаннях. Ми завжди з ним і наші серця б’ються для України. Ми дуже його любимо і ми віримо йому, що він змінить життя в Україні на краще».

Сам же президент під час прес-конференції, яка відбулася відразу після церемонії вручення нагороди, заявив, що ніякої урядової кризи в Україні нема і що відбуваються типові для будь-якої молодої демократії політичні процеси:

«Ми хочемо, щоби українська влада, яка прийшла з вибором президента Ющенка, демонструвала командну гру і відданість тим самим ідеалам. Якщо команда демонструвала взаємні конфлікти, то це не ті цінності, заради яких я пішов в президенти».

Головний міст Філадельфії на честь українського президента був засвічений помаранчевими вогнями. Перед відльотом на Україну Віктор Ющенко завітав до філадельфійського Українського католицького собору.

XS
SM
MD
LG