Спеціальні потреби

Свiтовий банк сприяє боротьбi з СНIДом в Українi


“СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких”. Таку назву має проект інформування громадськості, фінансований в Україні Світовим банком. Проблему поінформованості експерти називають ключовою у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу.

СНІД – проблема наркоманів і проституток. Такий стереотип усе ще панує в українському суспільстві. Попри інформаційну кампанію з профілактики ВІЛ/СНІДу, вона не завжди досягає свого адресата, і в суспільній свідомості далі побутують міфічні уявлення на зразок того, що СНІДом можна заразитися від укусу комара, витершись з хворим одним рушником чи попивши з ним з однієї склянки. Брак інформації особливо відчутний в глибинці, але й навіть столичні студенти, відповідаючи на запитання про різницю між ВІЛ і СНІД, кажуть, що одне – це по-російськи, а друге – по-українськи.

Поінформованість про СНІД – половина справи у подоланні епідемії, твердять експерти. А тим часом рівень обізнаності про вірус, яким, за офіційними даними, в Україні інфікований вже кожен сотий, залишається низькою. Згідно з результатами дослідження, проведеного аналітичним центром “Соціоконсалтинг”, 43% українців вважають, що сьогодні надто мало переконливої інформації про те, як захистити себе від ВІЛ-інфекції.

Причини такого стану справ чиновники Міністерства охорони здоров`я вбачають у бракові ресурсів для належного ведення інформаційної кампанії. За словами першого заступника міністра охорони здоров`я Святослава Ханенка, у держави на це немає грошей, а надана попередній владі міжнародна допомога використовувалась, м`яко кажучи, не за призначенням: «Ми провели аналіз використаних ресурсів по міжнародних грантах за попередні періоди – це просто жах» -- зазначив вiн.

За словами Ханенка, від чесності й фаховості української сторони залежатиме успіх нової інформаційної кампанії з попередження ВІЛ-СНІДу, яку розпочав в Україні Світовий банк. Проект, що коштує 60 мільйонів доларів, зветься “СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких” і є першим подібного роду проектом Світового банку в Україні. Директор банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгем сподівається, що нове керівництво держави продемонструє політичну волю у вирішенні проблеми ВІЛ-СНІДу:

«Ось чому організація, яку я представляю -- Світовий банк -- готовий надати допомогу Україні шляхом реалізації проекту, який ми спільно здійснюємо».

На іншій стороні проблеми поінформованості про ВІЛ/СНІД наголошує директор українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Алла Щербинська:

Про шляхи передачі знають, мабуть, відсотків 80 наших людей. Але всі думають, що це стосується когось, а от я ж не такий, я ж цього не роблю, а якщо роблю, то я ж знаю, з ким я роблю це. І кожний думає про те, що це обмине мене. Не думаючи про те, що ми повинні виховувати сексуальну культуру змалечку, щоб кожна дитина ось так, як знає, що треба чистити зуби... отак змалечку ми повинні виховати і дівчину, і хлопця: статеві стосунки тільки через презерватив».

Нагадаємо: Україна займає 1-е місце в Європі та СНД за швидкістю поширення ВІЛ-інфекції. Станом на 1 липня 2005 року офіційно зареєстровано 81 200 ВІЛ-інфікованих. За оцінками, ця цифра може бути значно більшою. Адже на думку експертів, 95% ВIЛ-інфікованих людей не знають про те, що носять в собі вірус.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG