Спеціальні потреби

Президент Ющенко їде до Нью-Йорку


Сьогодні в Нью-Йорку відкрито 60-ту ювілейну сесiю Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй. На 15 вересня запланований виступ на саміті президента України Ющенка, який завтра відбуде до США.

Президент Ющенко до США їздить частіше, ніж до Москви, кажуть оглядачі. Втім, цього разу, його візит швидше урочистий. Україна – країна засновниця ООН і природньо, що її президент буде серед 150 делегацій, якi прибудуть до Нью-Йорку. У зв`язку з подіями в Києві президент скоротив час відиту, однак вирішив не відмінювати його зовсім. Виступ на засіданнi Генасамблеї дасть можливість президенту пояснити міжнародній громадськості, що ж відбувається в Україні – каже президент 52-ої сесії Генасамблеї ООН Геннадій Удовенко:

«Зараз інтерес до України досі підвищений, це і помаранчева революція і останні події в Києві. Його виступ очікується із зацікавленням».

У Нью-Йорку Ющенко матиме можливість віч-на-віч поговорити з іншими світовими лідерами, однак програма його візиту передбачає ще цілий ряд iнших зустрічей – з главами корпорацій США, головними редакторами провідних американських медіа, представниками релігійних організацій. Президент з дружиною візьмуть участь у заходах з нагоди заснування громадської організації друзiв України «Помаранчеве коло», а також знову поспілкуються із українцями з діаспори. Як сказав Удовенко, крiм Нью-Йорку, президент також вiдвiдає Фiладельфiю:
«У Філадельфії йому мають вручити медаль, і це буде можливість поспілкувати з діаспорою. Це важливо, адже діаспора розчарувана останніми подіями і ситуацією в Україні».

Нинішній візит до США президента Ющенка варто вважати швидше презентаційним і не чекати на конкретні дивіденти, тим паче, що до Вашингтону Ющенко не заїжджатиме. Втім в ситуації, яка склалася для нього це непоганий шанс знову зміцнити своє реноме і розставити всі крапки над „і” у численних запитаннях, які накопичилися щодо ситуації в Україні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG