Спеціальні потреби

Український полiтикум коментує вiдставку уряду


Наскільки виправдане рішення Вiктора Ющенка відправити уряд у відставку? Чи розвалиться про-президентська коаліція? Хто очолить новий склад Кабінету міністрів і як виглядають політичні перспективи екс-прем`єра Юлiї Тимошенко? Найновiшi подiї коментують представники українського полiтикуму.

Відставка уряду викликала суперечливу реакцію в парламенті. Як не дивно, але серед членів про-президентських фракцій переважали схвальні відгуки. Володимир Бондаренко з «Нашої України» каже, що у фракції декілька разів обговорювали таку можливість:

«Ми хіба не розуміли, що в суспільстві, на жаль, нічого не змінилося. Нічого не змінилося в стандартах. Це помітили бізнесмени, які із святою вірою йшли на Майдан і без будь-яких змін сьогодні працюють. Це помітили багато хто з людей. Це незадоволення якимось чином доходило до президента».

Відверто розчарований відставкою Нестор Шуфрич. Депутат підозрює, що Ющенко боявся зростаючої популярності прем`єр-міністра і тому вирішив її позбутися:

«Я вважаю, що це дуже необачний крок. Ющенко вже втретє зрадив Тимошенко. Ми можемо зараз говорити про різні помилки уряду, але точно, що Тимошенко не крала, точно, що вона принаймні щось хотіла зробити. Я переконаний, що це кінець для Ющенка як для політика».

З цим не погоджується лідер Української народної партії Юрій Костенко. Каже, що – Єхануров – нормальний професіонал, про-президентський блок не розпався. Переформатування. Може социки відійдуть. У Юлі – не має бути спокуси піти в опозицію. Не зможе пояснити мотиви:

«Я думаю, що це якраз те рішення, яке дозволить набагато швидше вирішувати питання, які накопичилися: призупинити падіння виробництва, сформувати нову економічну політику, яку буде реалізовувати нова команда».

Втім у новій урядовій команді може залишитися багато старих облич. Лідер соціалістів Олександр Мороз вважає, що висуванці його партії збережуть свої посади у владі. Такі ж сподівання висловлюють й інші політичні сили урядової коаліції. Найбільша інтрига – хто стане новим прем`єр-міністром. Більшість опитаних нами політиків називають виконуючого обов`язки Юрія Єханурова гарним менеджером. Однак називають його тимчасовою фігурою.

По різному політики оцінюють і майбутнє Тимошенко. Нинішні партнери з коаліції вважають її перехід в опозицію не виключеним, хоча небажаним для себе варіантом. Есдек Ігор Шурма прогнозує екс-прем`єрці яскраве політичне майбутнє:

«Тимошенко нікуди з політичного олімпу не зникне. А якщо вона очолить опозиційний рух, я думаю, що її фракція поповниться ще такою ж кількістю народних депутатів. Рейтинг Тимошенко підніметься настільки, наскільки впаде рейтинг Ющенка. За вийнятком декількох пунктів».

Сама Тимошенко власну позицію щодо відставки обіцяла оприлюднити в п`ятницю. Очевидно за цей час вона визначиться, чи варто остаточно рвати стосунки з Віктором Ющенком і йти до нього в опозицію.

XS
SM
MD
LG