Спеціальні потреби

Перспективи малого та середнього бізнесу в Україні


Український уряд докорінно змінює своє ставлення до бізнесу і проводить перегляд усієї нормативної бази, стверджує радник президента Ксенія Ляпіна. За її словами, вже найближчим часом в підприємців, що займаються малим та середнім бізнесом, з’явиться достатньо приводів для оптимізму.

Сьогодні у малому та середньому бізнесі України працює понад 5 мільйонів людей, які виробляють близько 12% від усього внутрішнього валового продукту. Досі головним гаслом цих підприємців було: не треба, щоб влада нам допомагала, головне, щоб вона нам не заважала. І додавали, що виживати їм доводиться у вкрай складних умовах.

Головними своїми проблемами підприємці називали - недосконалу законодавчу базу, хабарництво та систему оподаткування. Геннадій Білоус, заступник голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, каже, що більшість регуляторних актів центральної влади взагалі не відповідають принципам регуляторної політики:

«8417 регуляторних актів центральної влади, я маю на увазі укази президента, постанови уряду, накази міністерств та відомств, підлягали перегляду. 4800 документів визнано такими, а визнано це і держпідприємництвом і робочими групами, які були сформовані за участю підрприємців, тобто 57,5% було визнано такими, що не відповідають принципам регуляторної політики і підлягали перегляду, скасуванню, внесенню відповідних змін».

Білоус наголошує, що подальший розвиток малого та середнього бізнесу в Україні залежить від вдосконалення нормативної бази. І саме це є головним питанням, над яким сьогодні активно працює уряд.

У свою чергу радник президента України, народний депутат Ксенія Ляпіна, відзначає, що ще місяць тому, настрої українських підприємців були песимістичні. Проте зараз у сфері підприємництва намітився прорив, який вселяє надії у тих, хто займається малим та середнім бізнесом, каже вона. Нова влада повністю переробляє законодавчу базу і будь-хто з підприємців може брати участь в обговоренні нових нормативів, говорить Ляпiна i додає, що зараз відбувається докорінна зміна у спілкуванні бізнесу та влади:

«Функція держави – розробити якісь стандарти і правила, тобто правила гри. І слідкувати за відповідальністю суб`єктів. А вже функція ринку – налагодити нормальну ринкову конкуренцію. Страхові компанії – це величезні кошти, звичайно, вони будуть конкурувати за це, давати кращий обсяг послуг. Кращі, надійні гарантії і ми будемо мати нормальну систему відповідальності».

Згідно з результатами дослідження, проведеного Агентством США з міжнародного розвитку, попри низьку оцінку підприємницького середовища, в Україні сьогодні більшість представників малого та середнього бізнесу позитивно оцінюють свої перспективи. Більшим оптимізмом вирізняються промислові підприємства. Проте більшість підприємців все ще не вірить у те, що вони реально можуть брати участь у діалозі з владою та досягти якихось зрушень і змін у законодавстві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG