Спеціальні потреби

Член фракцiї СДПУ(о) звинувачує владу у полiтизацiї шкiл


З ініціативою Всеукраїнського руху “Школа поза політикою” виступила народний депутат, член фракції СДПУ(о) Тамара Прошкуратова. Опозиціонерка заявляє, що нова влада розпочала кадрові чистки у школах, проте будь-яких фактів звільнення вчителів з політичних мотивів не наводить.

Учителька з 25-річним стажем роботи і палка прихильниця опозиційної партії есдеків, Тамара Прошкуратова хоче деполітизувати школу. На доказ того, що нинішні українські навчальні заклади надміру політизовані, вона наводить підручник з історії для 5-го класу:

«Перш за все – помаранчева обкладинка... Ну добре, Бог з нею, я ще заплющила б очі, давайте далі. Ось останні сторінки цього підручника виключно про помаранчеву революцію. Одним реченням згадується про Леоніда Макаровича – власне, кому ми повинні завдячувати незалежністю України».

Прошкуратова заявляє також про переслідування новою владою вчителів, які на минулих президентських виборах підтримали Януковича. Однак назвати бодай один приклад, коли учителя звільнили з політичних мотивів, відмовляється, зізнаючись, що факти поки що не перевірені: «На сьогоднішній день, на цій прес-конференції, я спеціально не буду називати жодного прізвища», -- сказала вона.

Елементом політизації шкіл членкиня СДПУ(о) вважає також розміщення там під час виборів виборчих дільниць і каже, що ініціюватиме законопроект, який таку практику заборонить. На запитання про те, чому з ініціативою “Школа поза політикою” вона не виступала під час виборів, коли її колеги по партії поширювали серед п`ятикласників зошити Федерації футболу з прямою агітацією за Януковича, пані Прошкуратова не дає прямої відповіді. А відповідаючи на запитання, чи повернеться вона до вчительської праці, якщо есдеки не пройдуть в парламент, обіцяє, що рідної партії в будь-якому разі не залишить:

«Перш за все – СДПУ пройде в парламент. Я не знаю точно, ким я буду, ну все буває, всі ми під Богом. Я не знаю, ким я буду, якщо я не буду депутатом, але те, що я з СДПУ(о) не порву політичні стосунки, то це однозначно».

Чи справді в українських школах забагато політики? Про це напередодні 1 вересня я запитала киян. Батьки, що мають дітей шкільного віку, такої проблеми, як виглядає, не бачать і про “політизацію шкіл” згадують лише у зв`язку з минулими виборами:

«Коли були вибори, ми все це відчули. Діти говорили між собою, за кого батьки будуть голосувати. І ті, хто за Януковича, то до цих дітей дуже погано ставилися. Навіть бійки. А зараз ми ще не пішли до школи, побачимо».

Що ж до нових підручників з історії, до яких вписана помаранчева революція, то тут думки батьків розділились:

- «Чула, що будуть вивчати помаранчеву революцію. Але я вважаю, потрібно щоб років 50 пройшло, щоб зробить якісь висновки, а потім вже історію переписувать».

- «Я вважаю, правильно, бо ми зараз пережили усе це. Зараз треба і в підтручники записати – не через двадцять років, потім, а тепер, бо ми самі і наші діти були учасниками тих подій».

XS
SM
MD
LG