Спеціальні потреби

Результати вiзиту сенатора Луґара в Україну


Сьогодні впливовий американський сенатор Ричард Луґар зустрівся із політичним керівництвом України. Серед перших результатiв зустрiчей -- пiдписання угоди про пiдвищення заходiв безпеки в деяких українських бiологiчних лабораторiях [читайте прес-релiз, виданий офiсом сенатора Луґара з приводу пiдписання угоди].

Візит в Україну американської урядової делегації на чолі з сенатором Ричардом Луґаром – частина великого турне країнами Європи. До Києва вона прилетіла з Російської Федерації, а потім вирушає в Азербайджан. Головна мета – інспекція об`єктів, де знищуються залишки зброї колишнього Радянського Союзу. Цей проект фінансує американський уряд. В Пермі літак сенатора без пояснення причин затримали на три години російські прикордонники. В Кремлі у Лугара репутація ворога Росії. Адже саме він пропонував виключити Москву з «Великої вісімки» за порушення демократичних норм.

Серед конкретних результатів візиту до Києва – підписання угоди про фінансування американським урядом підвищення заходів безпеки в українських біологічних лабораторіях, де зберігаються патогенні віруси. Це робитимуть для того, щоб небезпечні матеріали не потрапили до рук терористів. На другий день свого перебування в Україні сенатори вирушать в Донецьку область. Там вони на місці вивчатимуть можливості надання допомоги на знищення надлишкової зброї, що належить українській армії. Під час зустрічі із спікером українського парламенту сенатори також попросили скасувати всі податки та митні збори, якими обкладають американську допомогу Україні.

Українська влада в черговий раз звернулася до сенаторів із проханням скасувати дію поправки Джексона-Веніка щодо України. Її існування – одна з головних перешкод для надання країні статусу країни з ринковою економікою та вступу до СОТ, запланованого на грудень нинішнього року.

Як пояснив Ричард Луґар він особисто розробив відповідний законопроект і сподівається, що його ухвалять восени:

«На цей час законопроект знаходиться в Сенаті. Я знаю, що є противники його схвалення в Палаті представників. Я пообіцяв президенту Ющенку переконати тих, хто сумнівається, і прийняти цей законопроект. Це дуже важливо», -- зазначив Луґар.

Сполучені Штати неодноразово обіцяли Україні скасувати дію поправки. Однак кожного разу цьому заважали політичні обставини. Деякі експерти називають поправку Джексона-Веніка одним із важелів впливу на політику України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG