Спеціальні потреби

Пiдсумки рекламної акцiї «Кохаймося!»


Соціальна реклама в Україні. Її перспективи обговорювали рекламісти, підбиваючи підсумки акції “Кохаймося!”, організованої Асоціацією зовнішньої реклами України.

Кохаймося! Заклики на біл-бордах змушують озирнутися і всміхнутись. До імперативу додається жартівлива аргументація: країні не вистачає футболістів – кохаймося, країні не вистачає нобелівських лауреатів – кохаймося, нас має бути 52 мільйони – кохаймося!

Від середини липня, відколи на вулицях Києва з`явилися такі провокативні заклики, громадськість снувала припущення: це або пролог до чиєїсь політичної кампанії, або уряд в оригінальний спосіб реалізує проголошений курс на підвищення народжуваності.

Нарешті автори заявили про себе. 800 біл-бордів і сіті-лайтів замовила й оплатила Асоціація зовнішньої реклами. Як каже керівник Асоціації Артем Біденко, ідея була не заробити гроші. Хотіли розбурхати суспільство до дискусії та привернути увагу до існування самого інституту соціальної реклами:

«Реально я сам був здивований, ми побачили соціальне обличчя бізнесу, рекламного бізнесу. Спочатку ми орієнтувалися на цифру 200 сюжетів по Києву. Коли ми надали згоду на розміщення восьмиста і потім ще дзвонили й дзвонили і казали – дайте ще, це було реально щось – ну людям сподобалось, люди хотіли зробити щось від серця, не для грошей».

На думку міністра у справах молоді та спорту Юрія Павленка, акція була успішною і позитивно вплинула на молодь та сімейні цінності:

«Сам основний месидж “Кохаймося”, який не має аналогів і який неможливо перекласти ні на яку іншу мову світу, він насправді досить позитивно вплинув і на відносини в сім`ї між чоловіком і жінкою».

Як повідомив Павленко, міністерство вже запланувало співпрацю з авторами “Кохаймося!” і збирається замовляти їм серйозну соціальну рекламу за усиновлення дітей-сиріт та проти абортів, наркоманії, ВІЛ-СНІДу.

Соціальна реклама – поки що дивина для України. 66% рекламних повідомлень, які сьогодні бачать українці, стосуються тютюну та алкоголю. Отож якщо організатори акції хотіли здивувати, то свої мети вони досягли. 78% населення Києва помітили біл-борди “Кохаймося!”, а серед цільової аудиторії від 18 до 45 років їх запам`ятали понад 90%. Думки про те, чи потрібна подібна реклама в майбутньому, розділилися. За даними дослідження, проведеного фірмою відомого соціолога Володимира Паніотто, прихильників виявилося 40%, противників майже стільки ж.

Про те, які почуття викликають біл-борди “Кохаймося!”, ми запитали киян на вулицях міста:

- «Огиду».

- «Єрунда какая-то. Єрундовая реклама».

- «Мені вже позно кохатися».

- «Які – гумористичні. Викликає гумор.... Та нехай собі буде. Це не те що пийте, куріть, ще там щось. А це якраз весела така рекламка, кохаймося. Ну то будем кохатися».

- «Реклама сама по собі ідея нова просто, аналогічної не було. Хтось її сприймає, хтось не сприймає. Але в принципі – цивілізований підхід – така реклама має місце, може існувати, мені вона жити не заважає».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG