Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко збирається в Донецьк


Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко вперше від часу помаранчевої революції їде на схід країни – в Донецьк. Її поїздка присвячена Дню шахтаря, і глава уряду планує поговорити там про реформування вугільної галузі.

День шахтаря Юлія Тимошенко відзначатиме у Донецьку. Там прем`єрка відвідає велике підприємство НОРД та декілька шахт. Тимошенко вшанує пам`ять загиблих на виробництві шахтарів і покладе квіти до каплиці, та святкуватиме професійний день вугільників у Палаці культури „Дружба”. Один із важливих елементів візиту – виступ Тимошенко у прямому ефірі телеканалу „Україна”, що належить найбагатшому бізнесмену країни Ренату Ахметову.

Це перші відвідини Тимошенко Донецьку у якості прем`єра, хоч президент відвідував столицю донбаського краю вже декілька разів.
Останній раз Тимошенко була у Донецьку у розпал помаранчевої революції. Тоді її завданням було пригасити пристрасті, що вирували на сході України щодо помаранчевих. Тимошенко тодi також зустрічалася з паном Ахметовим і мала прямий ефір на ТРК „Україна”. На ефір вона прийшла у помаранчевій футболці ФК „Шахтар” і подарувала журналістам іграшку у вигляді великого серця. Нині прем`єрка знову відповідатиме на запитання донеччан, однак дуже ймовірно, що тон запитань буде вже не таким критичним, як минулого разу.

Соціологи кажуть, що рейтинг Юлії Тимошенко на сході зростає і вона зможе скласти конкуренцію Партії регіонів на чолі з Віктором Януковичем. Головна причина – Тимошенко підвищила пенсії та соціальні виплати значно більше, аніж її попередник і цим завоювала собi симпатії на сході. І ще у пресі часто лунає інформація про те, що Тимошенко вдалося налагодити стосунки з Ренатом Ахметовим, і це сприяє її популярності. Нещодавно прем`єр-міністр заявила, що Україна має пишатися такими бізнесменаим як Ахметов.

Зараз прем`єр-мiнiстр займається питанням реформування вугільної галузі, і збирається порадитися на цю тему із головними фахівцями у Донецьку. Головне питання там – чи закриватимуть нерентабельні шахти і як вирішуватимуть питання зайнятості людей.

Втім у п`ятницю головна увага в Донецьку буде прикута не лише до пані Тимошенко. Конкуренцію їй збирається скласти Віктор Янукович. Партія регіонів готується влаштиувати святкування Дня шахтаря у центрі Донецька за участі свого лідера.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG