Спеціальні потреби

Томенко про роботу уряду і конфлікт з РНБО


Пріоритетами уряду на найближчий час лишається житлова політика, розрахована до 2015 року, та формування нового проекту бюджету. Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань Микола Томенко обіцяє, що цього року під час формування бюджету уряд не піде на компроміс і не дозволить депутатам використовувати державні гроші у власних інтересах.

Всі соціальні зобов’язання, що взяв на себе уряд, будуть виконані, переконаний віце-прем’єр. За його словами, з 1 вересня відбудеться підвищення зарплат від семи до двадцяти відсотків. Аванс можна буде отримати вже у середині вересня, усю суму повністю у жовтні. Крім того, відразу після згоди бюджетного комітету, уряд готовий буде почати виплачувати заборгованості вчителям; кошти на це будуть спрямовуватись до місцевих бюджетів. Томенко каже, що на місцях краще розберуться з їх використанням. В той же час, він відзначає, що середньостатистичний депутат міської ради не знає куди і як спрямовуються кошти з міського бюджету. І це питання також можна вирішити, друкуючи фінансові звіти про витрачання бюджетних коштів на сторінках газет, які утримуються місцевими радами. Загалом, на думку Томенка, за останні півроку життя громадян значно покращилось:

«Якщо міряти це гаманцем і реальними доходами, то ви знаєте наші показники, що реальний добробут кожної родини, десь за півроку зріс на 22,5%. Тобто економіка конкретної родини, за півроку діяльності уряду, в якому я працюю, покращилась на п’яту частину».

Крім соціальних виплат уряд сьогодні турбує новий проект бюджету. Віце-прем’єр обіцяє, що уряд буде відстоювати соціально спрямований варіант і не дозволить депутатам закладати у бюджет кошти на проекти, які використовуються заради реалізації власних потреб.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо конфлікту, який виник між секретарем Ради нацбезпеки і оборони та представниками силових відомств, Томенко відзначив, що такі непорозуміння не мають бути предметом громадських дискусій:

«Я би сказав таким чином, мова йде про стратегічні речі. Стратегічно ми вважаємо, що РНБО має працювати як колегіальний орган на чолі з президентом . І дебатувати ці проблеми, які є вразливі, серйозні і приймати рішення і уряд буде їх виконувати. А такі публічні суперечки стосовно коректності чи некоректності, професійності чи непрофесійності, -- це повинно бути суперечками на засіданні, а не на публіці».

Томенко підкреслив, що секретар РНБО Петро Порошенко не повинен давати оцінку роботі інших відомств без узгодження з усіма членами РНБО. Висновки щодо роботи таких силових відомств, на думку Томенка, повинні робитися виключно на засіданні Ради нацбезпеки і оборни, i виключно головою РНБО - президентом Ющенком.

XS
SM
MD
LG