Спеціальні потреби

Правоохоронцiв критикують за обшук резиденцiї Ахметова


Обшук у резиденції Рината Ахметова проводився незаконно. Такої думки дотримується адвокат донецького олігарха Юрiй Воропаєв, який назвав обшук спланованою акцією, що має на меті залякати його клієнта – найбагатшу людину України і головного фінансиста Вiктора Юнуковича на минулих президентських виборах.

Обшук у резиденції Ахметова був влаштований не для того, аби щось знайти, -- вважає адвокат бізнесмена Юрій Воропаєв: [переклад з росiйської] “Я думаю, мета була зовсім інша – мета була загубити там що-небудь”.

За словами Воропаєва, документи, які шукали в помешканні Ахметова, насправді шукати не треба – вони вже місяць знаходяться у правоохоронців. Як припускає адвокат, міліціонери, котрі проводили обшук без достатньої кількості понятих, могли підкинути щось, аби потім, коли повернеться господар, прийти знову і ще “щось” знайти.

Адвокат Ахметова твердить також про “психологічний тиск і насильство” під час обшуку. У працівників охорони збирали відбитки пальців, обслуговуючий персонал тримали під автоматами, одна офіціантка буцімто потрапила в лікарню. Однак головна юридична претензія, на підставі якої адвокат заявляє про незаконність обшуку – відсутність, як він вважає, санкції на його проведення.

Адвокат Ахметова конкретизує, що санкцію на обшук було видано за однією адресою, а проводився він за іншою. Тобто шукали не тільки за юридичною адресою фірми “Люкс”, на що дав дозвіл прокурор, але й в усіх інших приміщеннях фірми, зокрема тих, які орендує під житло Ринат Ахметов з родиною.

Як підтвердив адвокат, пан Ахметов і далі перебуває на відпочинку в Монако. “Відпочине і повернеться”, -- каже Воропаєв. На його переконання, опальному олігархові немає чого боятися в Україні:

“Я не думаю, що йому є чого боятися, якщо працівники міліції, аби увірватись у його помешкання, мусять використовувати санкцію на обшук зовсім іншого приміщення, яке знаходиться за іншою адресою”.

Нагадаємо – 16 серпня працівники міліції, прибувши на БТРі, провели обшук у приміщеннях, які Ринат Ахметов з родиною орендує під житло у фірми “Люкс”. Метою обшуку були названі документи щодо незаконного відшкодування ПДВ на суму в 50 мільйонів гривень посадовими особами цієї фірми. Власне Ахметову жодних звинувачень не висувалося.

Пізніше, 18 серпня, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко перепросив за застосування БТРу, назвавши такий метод “демонстративним” і “неадекватним”. Водночас головний міліціонер заявив, що візит до офісу Ахметова пов`язаний з розшуками керівника кілерського угруповання, який, за даними міліції, міг перебувати на території фірми “Люкс”.

Наразі правоохоронці заперечують існування “справи Ахметова”. Проте найбагатшу людину України вже викликали до МВС “на чайок” -- поговорити про правопорушення наближених до нього структур. Ахметов на виклик не прийшов, віджартувавшись, що спершу має з`ясувати, яка у міліції “заварка”.

Тим часом у пресі й Інтернеті циркулює інформація про кримінальне минуле донецького олігарха, а його самого відкрито називають лідером організованого злочинного угруповання.

XS
SM
MD
LG