Спеціальні потреби

Тимошенко надiється отримати додатковi кошти на освiту


Кошти від повторного продажу “Криворіжсталі” Юлiя Тимошенко має намір витратити на інформатизацію шкіл. Про це прем`єр-міністр заявила під час підсумкової колегії Міністерства освіти і науки України.

Для забезпечення комп`ютерами та підключення до Інтернету всіх українських шкіл потрібно 12 мільярдів гривень. При цьому щорічна бюджетна графа на всю освіту в цілому становить 14 мільярдів. Юлія Тимошенко має відповідь на те, як інформатизувати школи, не маючи на те бюджетних коштів. Прем`єр планує зробити це за рахунок повторного продажу меткомбінату “Криворіжсталь”:

«Я дуже сподіваюсь, що ніхто не зруйнує уряду роботу по приватизації “Криворіжсталі”. Вона була продана практично за безцінь. Ну, три з чимось мільярда гривень. Якщо ми з вами 24 жовтня проведемо справжній конкурс, мінімум, що ми з вами отримаємо, це 15 мільярдів гривень, мінімум. І я можу вам сказати зараз, що я буду найбільшим прихильником того, щоб ці гроші витратити на забезпечення сьогодні процесу освіти в Україні».

Як заявила Тимошенко, від продажу іншого підприємства, свого часу приватизованого оточенням Кучми, Нікопольського заводу феросплавів, уряд планує отримати від трьох до п`яти мільярдів гривень, які, яка каже вона, так само підуть на освіту. “Я не буду прем`єром, якщо не знайду грошей на потреби освіти”, -- наголосила Тимошенко.

Український прем`єр повідомила також про рішення, ухвалене урядом на останньому засіданні. З 1 вересня зарплати бюджетникам, у тому числі вчителям підвищать у середньому на 15% -- це вже третє підвищення зарплатні освітянам за цей рік.

На підсумковій колегії Міністерства освіти і науки, присвяченій початку нового навчального року, прем`єр разом з міністром освіти Станіславом Ніколаєнком спілкувалися в режимі телемостів з обласними та районними адміністраціями України. З`ясовували ступінь готовності шкіл до 1 вересня та розпитували освітян про проблеми.

Глава уряду пообіцяла якнайшвидше погашення боргів вчителям, що нагромаджувались впродовж останніх рокiв, та забезпечення всіх освітян житлом – як тільки Верховна Рада прийме поданий урядом пакет законів про житлові кредити.

З колегії Юлія Тимошенко пішла з примірником нового шкільного підручника з історії, в якому є розділ про помаранчеву революцію. “Це є наша історія. Тому вона мусить бути в підручниках”, -- схвалює ідеєю прем`єр.

XS
SM
MD
LG