Спеціальні потреби

«Пористи» занесли суддю Хандурiна у свiй «чорний список»


“Чорну мітку” ПОРИ отримав сьогодні суддя Микола Хандурiн. Фігурантом “чорного списку” Громадянської партії ПОРА заступник голови Вищого господарського суду України став через підозру у викраденні справи по Нікопольському заводу феросплавів. Замовників тиску на суд “пористи”, які проводили власне розслідування, наразі не називають.

Роль “чорної мітки” зіграла автомобільна шина, яку “пористи” надули під стінами Вищого господарського суду. Відтак на шині білою фарбою написали «судді Хандуріну за порушення Конституції». «Пан Хандурін надув весь український народ», -- каже член політради ПОРИ Євген Золотарьов.

Заступника голови Вищого господарського суду Миколу Хандуріна громадянська партія ПОРА звинувачує у незаконному втручанні в судовий процес щодо Нікопольського заводу феросплавів. Він буцімто викрав матеріали справи з кабінету судді Апеляційного господарського суду Києва, аби не допустити повернення акцій заводу, приватизацію якого суд визнав неправомірною, в державну власність.

ПОРА не першою виступає з обвинуваченнями на адресу судді-високопосадовця. Як на викрадача судової справи на нього вказали колеги з Апеляційного господарського суду, а відомий своїми розслідуваннями журналіст Володимир Бойко організатором тиску на суддів назвав секретаря Ради з нацбезпеки та оборони Петра Порошенка. Той начебто лобіює інтереси колишнього власника Нікопольського заводу феросплавів Віктора Пінчука, перешкоджаючи повторній приватизації заводу.

Прес-служба секретаря Радбезу звинувачень не коментує. Нещодавно заступник голови парламентського Комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією Григорій Омельченко звернувся з відкритим листом до президента, в якому просив доручити правоохоронним органам перевірити інформацію про можливі протизаконні дії Порошенка щодо НЗФ. Реакції теж наразі нема.

Що ж до “пористів”, то прізвище Порошенка вони поки що не вносили в “чорні списки”. Проводять, за їх словами, своє власне громадське розслідування. Наразі ПОРА вимагає кадрової реакції щодо судді Миколи Хандуріна:

«Від нашого проекту “чорні списки” ми чекаємо реакції кадрової, від нової влади. Тобто такі одіозні персони не мають права перебувати в новій владі, вони її дискредитують», -- кажуть “пористи”.

Нагадаємо: розгляд справи про повернення в державну власність акцій Нікопольського заводу феросплавів призначений Вищим господарським судом України на вівторок 16 вересня.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG