Спеціальні потреби

Уряд не стримуватиме штучно ціни на пальне


В Україні дорожчає бензин. За два тижні ціни на нього виросли на десять відсотків. Ця тенденція зберігатиметься, кажуть експерти, і ціна на 95–ий бензин може скласти до 4 гривень за літр. Зростання зумовлене подорожчанням сировини на світових ринках та збільшенням вивізного мита, яке встановлює уряд Російської Федерації, і носить обєктивний характер, каже перший віце-прем’єр українського уряду Анатолій Кінах. Він заявляє, що Кабмін не вживатиме адміністративних методів для стримання цін:

“Спроби долати цю ситуацію адміністративними методами створять тільки додаткові проблеми. Як було в період (попередньої) штучної нафтової кризи в Україні. Тому уряд буде працювати в першу чергу ринковими методами. Мови про дефіцит немає. І дефіциту не буде.”

Кінах називає спроби стримати ціни весною цього року помилкою. Відтепер впливати на вартість пального уряд буде лише за допомогою інтервенцій. Цього тижня Держдепартамент Сполучених Штатів також висловив застереження щодо використанням українським урядом адміністративних методів управління економікою.

Втім, єдності у поглядах на переспективи розвитку ринку нафтопродуктів, здається, немає навіть серед членів Кабміну. Юлія Тимошенко заявила цього місяця, що Кабмін оголосить конкурс на спорудження в Одеській області ще одного нафтопереробного заводу, який міг би переробляти сировину каспійського походження. Прем’єр-міністр вважає, що це позбавило б Україну залежності від поставок із Російської Федерації. В той же час її підлеглий Анатолій Кінах вважає цю ідею нераціональною. За його словами, навіть існуючі потужності українських нафтопереробних заводів завантажені ледь на половину. Натомість Кінах пропонує законодавчо стимулювати інвестиції в їх модернізацію.

Цього тижня російська компанія Лукойл оголосила про зупинку на масштабну реконструкцію одеського нафтопереробного заводу. Після модернізації, яка триватиме до 2009 року значно зросте глибина переробки нафти та підвищиться якість пального, яке випускатиме цей завод. Компанія обіцяє, що в результаті зупинки заводу кількість нафтопродуктів, які вона постачатиме на український ринок не зменшиться.

XS
SM
MD
LG