Спеціальні потреби

Андрій Ющенко, син президента: продовження конфлікту


Українські політики сьогодні продовжували коментувати скандал, що розгорівся у пресі довкола способу життя сина президента Ющенка Андрія та поведінкою самого Віктора Ющенка у цьому конфлікті. Політики закликали обидві сторони до примирення, втім кількість підписів під заявою журналістів щогодини зростає.

Вибачень від президента Ющенка, а також пояснень, звідки його син бере кошти на розкішний спосіб життя, вимагає вже 602 українських журналісти. Саме стільки підписів під зверненням до президента Ющенка. Від його появи минуло вже дві доби, і президент досі не дав відповіді на питання, поставлені у зверненні, та не вибачився перед автором статті в “Українській Правді”, до якого він звертався на „ти” та називав „кілером, що жодного дня не працював на свободу преси”.

Цю тему наразі обговорюють як журналісти на сторінках преси, так і політики у публічних заявах. Дискусія поміж журналістами виглядає так – чи є стаття про Андрія Ющенка втручанням в особисте життя і чи відповідає це нормам журналістської етики, і чи може це виправдати грубість лідера держави.

Натомість політики закликають до примирення. Зокрема, головний міліціонер країни Юрій Луценко в ефірі каналу „1+1” підписав протокол про правопорушення з боку Андрія Ющенка, оскільки він не мав права бути за кермом автомобіля з іноземними номерами, і виписав йому штраф у сумі 17 гривень. Луценко просить на цьому поставити крапку. Однак, підписи під заявою журанілстів з’являються щогодини, тому про закінчення цієї історії говорити зарано.

Не уникла цієї теми і прем’єр-міністр Тимошенко, яка закликала обидві сторони конфлікту пробачити один одного, та зауважила, що рівень свободи слова в країні став значно вищим і що в цьому є беззаперечна заслуга президента Ющенка. Тимошенко сказала, що журналісти і представники нинішньої влади “разом були на Майдані і разом народжували свободу слова, нові порядки і нову владу, а відтак мають вибачати один одного.”

Натомість, сам Андрій Ющенко розповів своє бачення ситуації в інтерв’ю газеті “Україна молода”, редактор якої Михайло Дорошенко є радником президента. Президентський син скаржиться на зайву увагу преси та каже, що зробив висновки з цієї ситуації. Однак розлучатися з машиною БМВ М6 він не збирається. Як каже прес-секретарка президента Ірина Геращенко, він і далі збирається їздити на авто вартістю понад 800 тисяч гривень, виплачуюючи за аренду декілька тисяч доларів на місяць. 19-річний студент Андрій Ющенко каже, що заробляє на таку аренду у двох будівельних фірмах, однак знову не називає яких.

XS
SM
MD
LG