Спеціальні потреби

“Україна після помарaнчевої революції” – слухання у Конгресі США


У комітеті з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США пройшли слухання на тему “Україна після помаранчевої революції”.

Після відносної перерви, пов'язаної з літніми відпустками, тема України знову, як і в часи помаранчевої революції, викликала великий інтерес. Організатори слухань не розраховували на таку велику кількість людей які заповнили зал слухань. Підкомітет з питань “Європи та зростаючих загроз” зібрав кілька спеціалістів аби розглянути такі питання, як економічні реформи в Україні, можливості її вступу до Світової Організації Торгівлі тощо. Член підкомітету конгресмен Роб Векслер, хоча і піддав критиці повільний хід реформ в Україні, закликав своїх колег підтримати новий український уряд, а Європейський Союз – відкрити двері на зустріч Києву.

Помічник секретаря Бюро Європи та Євразії державного департаменту США Деніел Фрід у свою чергу віддав належне успіхам уряду Ющенка у таких галузях, як захист громадянських прав, свобода слова, покращення роботи судів, змінення міжнародного іміджу України. Однак, Фрід зауважив, що кілька важливих економічних реформ гальмують, і це може завадити економічному розвитку України.

На слуханнях багато уваги було приділено парламентським виборам в Україні наступного року. Деніел Фрід порадив уряду Віктора Ющенка, аби отримати проурядову більшість у Верховній Раді, терміново залучити безпосередніх учасників помаранчевої революції до підприємництва, вивести на них західних та внутрішніх інвесторів і тим самим схилити на свій бік населення країни.

Фрід подякував Україні за прийняття закону про захист інтелектуальної власності. Адміністрація США, підкреслив Фрід чекає на запровадження цих законів, і за кілька тижнів прийме рішення, чи зняти з України санкції на суму сімдесят п'ять мільйонів, накладені за потурання інтелектуальному піратству. Чиновник державного департаменту наголосив, що США підтримують також прагнення України приєднатися до СОТ. Хоча, зазначив Фрід Верховна Рада повинна прийняти ще низку законів. Однак, Україна ближче до членства в СОТ ніж була місяць тому, підкреслив Деніел Фрід.

Стосовно інвестицій в Україну, на які робить ставку уряд Ющенка, то як зазначив один з учасників слухань у палаті представників директор Євразійських програм Республіканського інституту Стівен Нікс, інвестори продовжують боятися вкладати гроші через невпевненість у судовій системі України.

Всі хто виступав на слуханнях, намагалися переконати конгресменів у необхідності продовжувати підтримувати Україну. Від розвитку подій в Україні, підкреслив директор Євразійського відділу Демократичного інституту Нельсон Ледскі, залежить ситуація в усьому регіоні.

Загалом всі учасникі слухань позитивно оцінили роботу нової української влади. Щоправда, професор Університету імені Джорджа Вашингтона Тарас Кузьо зазначив, що залишається не вирішеною принципова справа вбивства Георгія Ґонґадзе. Якби не було Кучмагейту, викликаного зникненням журналіста, нагадав Кузьо, не було б помаранчевої революції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG