Спеціальні потреби

США про перспективи вступу України до СОТ


Сполучені Штати вітають прийнятий Україною закон про захист прав інтелектуальної власності, однак цього недостатньо для вступу до СОТ. Про це заявив другий заступник міністра торгівлі США Ерiк Стюарт, який відвідав Київ 13-14 липня. В українській столиці американський високопосадовець мав зустрічі з міністром економіки Терьохіним, віце-прем`єром Кінахом та держсекретарем Зінченком, з якими обговорив можливості розширення торгівлі та інвестицій в Україну.

Ерік Стюарт називає Україну “особливим другом США”, однак стримано коментує її перспективи уже цього року приєднатися до СОТ. Як відомо, саме таке амбіційне завдання поставив перед собою український уряд. Проте, як підкреслив американський високопосадовець, для цього Україні бракує прийняття решти законів, необхідних для вступу:

[переклад з англiйської] “Сполучені Штати не вимагають від України нічого особливого чи надзвичайного щодо вступу до Світової організації торгівлі, чого б не вимагалося від інших країн – претендентів на членство”.

Пан Стюарт кілька разів наголосив на позитиві – ухваленому Радою законі про захист прав інтелектуальної власності. Як він зауважив, ухвалений минулого тижня закон робить ближчим підписання угоди між Україною і США стосовно вступу України до СОТ. Проте не назвав дати, коли ця угода може бути підписана. А на запитання, чи може так статися, що угоду до грудня не підпишуть, сказав – усе залежить від Верховної Ради і того, чи прийме вона до грудня решту з пакету сотівських законів.

На запитання ж щодо можливих строків одержання Україною статусу країни з ринковою економікою американський високопосадовець дав цілком конкретну відповідь. Як він сказав, уряд Сполучених Штатів зараз розглядає заявку України і рішення буде прийняте до січня 2006 року.

Оцінюючи інвестиційний клімат в Україні, другий заступник міністра торгівлі США нагадав про те, що Україна була в центрі уваги світу останні 6 місяців. За його словами, ціла низка компаній зараз ретельно вивчають ті зміни, які тут відбулися, і розмірковують над потенційними можливостями для ведення тут бізнесу. Що ж до особистих вражень – Ерік Стюарт каже, що ситуація останнім часом істотно змінилася. Проте як він додає, -- багато змін ще тільки має статися, як для вітчизняного бізнесу, так і для закордонних компаній:

[переклад з англiйської] «Я буду з вами відвертим - економічні та інвестиційні відносини не такі, якими ми хотіли б їх бачити, і не такі, якими сама Україна хотіла б їх бачити. І американський, і український уряд прагнуть, щоб їх рівень зростав, і це, зокрема, причина мого перебування тут», - зазначив Ерiк Стюарт.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG