Спеціальні потреби

Франція ускладнює українцям отримання притулку


Отримати притулок у Франції українцям відтепер стане набагато важче. За даними українського МЗС, французький Офіс захисту біженців вніс Україну до списку країн, де захист прав людини є надійним.

Назвати офіційну кількість осіб, що за час незалежності України попросили притулок за кордоном, не може жодна офіційна структура. Проте під посольствами з року в рік не зменшуються черги бажаючих виїхати з України у пошуках кращої долі. Частина їде на заробітки і вже не повертається, інші, яких набагато менше, посилаючись на переслідування, відразу просять політичного притулку. Прізвища останніх політичних мігрантів стали відомі після вбивства журналіста Георгія Гонгадзе та оприлюднення частини записів екс-майора Миколи Мельниченка. Але це, звичайно, лише одиниці. І якщо раніше, враховуючи проблеми із демократією в Україні, західні країни не дуже прискіпливо переглядали документи потенційних біженців, то після помаранчевої революції подібні процедури будуть ускладнюватись.

Одною з перших про такий крок заявила Франція. За даними Міністерства закордонних справ України, французький Офіс захисту біженців та осіб без громадянства вніс Україну до списку країн, де усе гаразд із захистом прав людини. За словами речника МЗС Дмитра Свисткова, тепер отримати притулок у Франції громадянам України буде набагато важче:

«Зазначені країни вважаються французькою стороною надійними у визнанні прав людини. А занесення цих країн до списку повинно зменшити кількість прохачів притулку у Франції. Разом з тим рішення французької сторони не означає, що вихідці з цих країн не можуть просити притулок, однак у кожному конкретному випадку вони мають чітко аргументувати таке прохання, доводячи особисті ризики чи переслідування, що існують. Такі прохання будуть розглядатись протягом 15 днів. І не даватимуть права на проживання на території Франції на період розгляду подання про клопотання про притулок і отримання фінансової допомоги на цей період».


Крім України до списку, оприлюдненому французьким Офісом захисту біженців, увійшли також Бенін, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Грузія, Гана, Індія, Малі, Монголія та Сенегал.

Чи вдадуться до ускладнення процедури отримання притулку, наслідуючи французький приклад, інші західні країни, поки що невідомо. Проте очевидно, що українцям все важче буде обгрунтовувати мотиви свого бажання покинути батьківщину.

XS
SM
MD
LG