Спеціальні потреби

Студенти вимагають відновлення пільг на транспорт


Українські студенти вимагають від уряду скасувати постанову, яка обмежує пільги на проїзд у транспорті. Своє звернення представники Студентського братства планують надіслати прем’єр-міністру та міністрам освіти і транспорту.

Студент Києво-Могилянської академії Андрій Мазнов родом з невеличкого селища на Сумщині. Цього літа практику він відробляє у Києві. Витрати на транспорт доводиться оплачувати йому самому, хоча вiн вважає, що практика – це робота на державу і вона має розуміти, що навіть влітку студент залишається студентом.

Голова Студентського братства Олег Яценко, каже, що кроки нового уряду у питаннях молодіжної політики є вдалими. Студентів перестали переслідувати і виключати з університетів за активну громадянську позицію. Проте сьогодні їх незадоволення викликає дія старої урядової постанови, яка обмежує пільги на проїзд студентів у транспорті:

«Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів скасувати урядову постанову, підписану ще Пустовойтенком, Кабінетом Міністрів 99-го року, який був кращим другом Кучми і скасував ті права студентів, які були передбачені в Законі про соціальний розвиток молоді ще у 93-му році. По-друге, ми вимагаємо привести у відповідність із тим законом порядок надання пільг, який визначається Кабінетом Міністрів. По-третє ми вимагаємо належного виконання вже існуючого порядку виконання пільг щодо учнів, щодо міжміського автобусного транспорту і щодо водного транспорту також. Для багатьох місцевостей це досить актуально».

Свої вимоги студенти обгрунтували у законодавчому плані. За словами представниці Студентського братства Ольги Колеснікової, ще з 93-го року існує закон, який дозволяє студентам користуватись пільгами на транспорт протягом усього року:

«Згідно з частиною 5, статті 9 Закону України №299812 від 5 лютого 93-го року Про сприяння соціальному становленню і розвитку молоді в Україні. Цитую: для учнів і студентів денної форми навчання загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів держави гарантується: протягом року пільги на проїзд по території України – залізничним, водним, автомобільним, міським, крім таксі, транспортом. Цей закон є чинним і на зараз.

Відповіді на свої звернення студенти обіцяють чекати протягом місяця. Зараз по всій Україні йде збір підписів за відновлення пільг на транспорт. Сьогодні на руках Студентського братства є кілька тисяч підписів лише київських студентів. Якщо ж уряд не відреагує на вимоги студентства, то молодь обіцяє захищати свої права у межах існуючого законодавства. Проте, за словами прес-секретаря Студентського братства, Анастасії Хонякіної, всі сподіваються на конструктивний діалог із владою.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG