Спеціальні потреби

Чергове протистояння в Радi щодо СОТ


Протистояння в українському парламенті довкола схвалення законопроектів, необхідних для вступу України до Свiтової органiзацiї торгiвлi, сьогодні тривало. Кілька бійок і декілька схвалених законів – такий результат засідання у четвер.

В складних акустичних умовах сьогодні другий день поспіль працювали українські депутати. Таку форму протесту раніше винайшли колишні опозиціонери, однак зараз її у повінй мірі використовують комунiсти, які прагнуть не допустити схвалення парламентом законів, що необхідні для продовження переговорів по СОТ.

Було очевидно, що в уряду є підтримка більшості, однак через наймасштабнішу парламентську бійку, до розгляду законів у першій половині дня так і не дійшли. Комуністи забрали у спікера Литвина стілець і просто виштовхали його від мікрофонів.

Тактичні дії комунстів можуть зашкодити стратегічним речам – а саме іміджу парламенту, вважають депутати. Зокрема, протистоянням у Раді вже зацікавилися за кордоном, особливо після того, як це стало причиною зриву виступу президета ПАРЄ.

Прем`єр-мiнiстр Юлія Тимошенко каже, що опозиція керується відомим принципом – чим гірше буде ситуація в державі, тим краще, і лише тому не допускає голосування необхідних законопроектів.

У четвер депутати працювали рекордно довгий час - до 9 години вечора. Ніхто не виключає, що у разі неухвалення відповідних законопроектів, парламентські канікули, які мали початися з наступного понеділка, будуть вiдкладенi.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG