Спеціальні потреби

Інтерв’ю: членством в СОТ Україна відкриє двері інвесторамвiдео - переглянути

З приходом до влади новий уряд України оголосив одним із своїх головних завдань - вступ то Світової організації торгівлі - СОТ. Однак передумовою до вступу є прийняття кількох законів, які Верховна Рада нещодавно відхилила. У разі виконання Україною певних вимог членства в СОТ, уряд Сполучених Штатів готовий підтримати її прагнення приєднатися до цієї організації. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив помічник міністра торгівлі США у справах Європи Ерік Стюарт, який також сказав, що членством в СОТ Україна відкриє двері інвесторам.

Передумови для вступу до Світової організації торгівлі, говорить Стюарт, не мають під собою політичного підгрунтя. До України висувають такі ж самі умови як до будь-якої іншої держави, що прагне приєднатися до СОТ, і перед нею ще стоїть ряд завдань, сказав він:

«Ми хочемо побачити зміни в українському законодавстві, які зрівняють Україну з іншими членами СОТ. Я би не визначав можливу дату вступу України. Українська сторона спочатку має зробити кілька важливих кроків. Для прикладу, прийняти законодавство стосовно захисту оптичних дисків, яке розглядається в Раді. Це важливий сигнал для американських інвесторів. Тобто, якщо ти привезеш сюди свої технології, то вони будуть захищені. То ж це один з важливих компонентів у дискусії про членство в СОТ».

За словами Стюарта, членство у СОТ для України означатиме надходження інвестицій:

«Коли американська компанія приймає рішення, куди інвестувати капітал і знає, що така держава як Україна грає за тими ж правилами, що і інші члени СОТ, це посилає сигнал, що це умови, в яких ми можемо вести бізнес; ми знаємо, що наші інвестиції окупляться і будуть захищеними».

Як каже посадовець міністерства торгівлі, уряд США позитивно дивиться на майбутні торговельні стосунки з Україною. Однак він підкресляє, що Київ повинен створити сприятливі умови для співпраці:

«Це не те, що хоче уряд США, - це умови, які хочуть бачити американські інвестори. Відверто кажучи, вони шукають стабільну і передбачливу атмосферу, аби мати можливість вести бізнес. Існує багато можливостей для інвесторів з Європи та США і, звичайно, ми сподіваємось, торгівля збільшиться як тільки відповідні зміни будуть запроваджені».

Інвестиції, каже Ерік Стюарт, не приходять відразу і негайно. Інколи після приходу нового уряду до влади обсяг інвестицій навіть зменшується перед тим як збільшитися, підкреслює він. Однак, за словами Стюарта, уряд США оптимістично дивиться на запровадження новим урядом змін, які спонукатимуть інвесторів вкладати гроші в українську економіку.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG