Спеціальні потреби

У Лвiвськiй областi тривають навчання пiд егiдою НАТО


На Яворівському полігоні Західного оперативного командування триває багатонаціональне тактичне навчання „Coopеrаtive Best Effort-2005”. Навчання відбувається згідно з Військово-навчальною програмою НАТО на 2006-2010 роки. У ньому беруть участь понад 1100 військовослужбовців з 22 країн-учасниць, а також п`ять країн-спостерігачів. Керівництво навчанням здійснює Командування сухопутних військ Об’єднаного командування НАТО в Південній Європі. Солдати в головному відпрацьовують завдання, що виконуються у миротворчих місіях.

Інструктор з Ізраїлю, майор Ніссан, пояснює роті, сформованій з військових Польщі і Греції, як реагувати на атаку снайпера і як його знайти за максимально короткий час. Його колега, Ліор Шааф, також з Ізраїлю. Він інструктує службовців з Великобританiї та Білорусі, які ведуть вуличний бій з терористами. Сьогодні для них це лише тренування, де у ролі терористів виступають перевдягені в спортивну форму українські колеги, але на батьківщині обидва стикалися з подібними ситуаціями у реальному житті. В Україні спокійно ділиться враженнями майор Ніссан.

«Тут ми лише практикуємося разом, ділимося знаннями один з одним. Не думаю, що у реальній операції буде все так само, але це добрий досвід – вчитися один в одного».

Як реагувати на атаку снайпера, як протидіяти терористам у житловому масиві, як знешкодити терориста у будівлі, як конвоювати важливий багаж – такі навички демонстрували журналістам військові з Ізраїлю, Польщі, Греції, Великобританії, Білорусі, Болгарії, Угорщини. Офіцери України, Іспанії, Італії, США, Канади супроводжували їх на Яворівського полігоні.

Метою „Cooperаtive Best Effort-2005” є підготовка підрозділів, які готують свої національні контингенти до ротацій. Наприклад, українські військовослужбовці після навчань вирушать з миротворчою місією у Косово.

„Cooperаtive Best Effort 2005” – найголовніші навчання які ведуться командуванням Сухопутними військами НАТО. Але наближення до стандартів НАТО – не єдине, чому вчаться військові Хорватії і Канади, Молдови і Швейцарії, Грузії і Литви. Вони живуть в тих самих казармах і обідають за одним столом. І, попри мовний бар’єр, розповідають один одному про свою країну. Майор Ніссан з Ізраїлю вважає, що це чудово:

«Бути тут просто здорово, і бачити, як всі ці нації працюють разом, адже 60 років тому – це була зовсім інша історія: дехто з них воював один проти одного».

Багатонаціональні навчання „Cooperаtive Best Effort 2005” завершуються 30 червня

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG