Спеціальні потреби

День Конституції в Одесі і Миколаєві


28 червня в Одесі і Миколаєві представники політичних партій та різноманітних громадських організацій урочисто відзначили День Конституції. У Миколаєві на святкові заходи не прийшов жоден представник міської влади.

Цього дня в Одесі представники міської та обласної влади, народний депутат України Юрій Кармазін, активісти політичних партій і громадських організацій прийшли до пам`ячника Тарасу Шевченку. Вони поклали до ніг Кобзаря квіти шани. Після цього довгий час тривали дискусії на теми дієвості Основного закону. Приміром, колишній політичний в`язень, публіцист Василь Барладяну назвав нинішню Конституцію України чи не найбільш недосконалим документом:

„Якщо у Конституції США Верховний суддя і суди стежать за дотриманням законів – у радянській Конституції це робив генеральний прокурор – у нинішній українській є гарант конституції. Але, генпрокурор і Верховний суд не стежать за дотриманням законів. Саме тому у нас у суспільстві ніхто не дотримується Конституції і мають місце проблеми з дотриманням прав людини”.

Публіцист Василь Барладяну переконаний, що нинішній Основний закон потребує доопрацювання.

Представники різних християнських конфесій були цього дня біля пам`ятника Тарасу Шевченку. З Днем конституції їх привітали секретар Духовної ради християнських конфесій пастор Петро Мартьянов та настоятель храму Воскресіння Христового Одесько-Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви отець Володимир Клебан.

Голова міської організації Народного Руху України Віктор Майстренко назвав факт схвалення парламентом Конституції історичною подією, пiд час якої закладено фундамент:

«Я розумію, що у Конституцію була закладена перспектива. Для реалізації запланованого потрібен час. Треба бути задоволеним тим що є, але говорити, що це те, до чого ми прагнули, -- неможливо. Я вважаю, щоби була гарна справа має бути гарний фундамент. Фундамент у нас є. Тепер треба працювати, щоби запрацювали всі напрямки основного Закону».

Голова міської організації НРУ Віктор Майстренко також сказав, що вважає неприпустимими спроби внесення зміни до Конституції.

Від Одеської міської влади квіти до пам`ятника Тарасу Шевченку поклав перший заступник міського голови Анатолій Ворохаєв. День Конституції вшанував і голова обласної державної адміністрації Василь Цушко. Свiй погляд на те, що гарантує Конституцiя, висловив голова Одеської обласної ради Сергій Гриневецький:

„Сьогодні такий святковий день... Я можу сказати одне. Конституція гарантує обідню перерву, але не гарантує обіду. Це мають всі зрозуміти. У нас, на жаль, дехто розуміє, що Конституція їм гарантує обід”.

28 червня заходи з нагоди Дня Конституції були проведені і у Миколаєві. Там біля пам`ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг, перед учасниками якого виступили представники різних політичних партій. Промовці називали День ухвалення Конституції знаменним в історії України. Втiм представникiв вiд мiсцевої влади там не було.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG