Спеціальні потреби

Генсек НАТО вiдвiдав Київ


Керівництво НАТО відзначає значний прогрес у стосунках із Україною. Про це сьогодні під час візиту до Києва сказав генеральний секретар блоку. В той же час, він утримався прогнозувати, коли Україна перейде до виконання плану набуття членства у альянсі.

Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер прибув у Київ з одноденним робочим візитом, в ході якого провів переговори із міністром закордонних справ Борисом Тарасюком та політичним керівництвом країни. Глава зовнішньополітичного відомства підтвердив, що Україна готова розпочати переговори щодо плану набуття членства в альянсі.

Яап де Хооп Схеффер вважає - поки що встановлювати якісь часові рамки набуття членства зарано. Натомість Україна має зосередитися на проведенні реформ. Альянс, каже генсек, готовий в цьому допомагати.

Керівництво блоку задоволене нинішнім рівнем співпраці з Києвом. Воно відбувається в рамках схваленого у квітні цього року «інтенсифікованого діалогу». І на думку генсека, за цей час стався "значний поступ" у відносинах Україна-НАТО. Втім, не зважаючи на компліменти українській владі, жодних заяв про ймовірну дату вступу України до блоку від офіційних осіб альянсу досі не було.

Тим часом ставлення українців до альянсу і надалі залишається негативним. Лише близько третини населення підтримує вступ України до НАТО. Багато людей і надалі вважає його агресивним військовим блоком. Серед українців також побутує думка, що після приєднання до НАТО закриються підприємства вітчизняного військово-промислового комплексу. Втiм напередодні приїзду в Україну генсек альянсу дав інтерв`ю тижневику «Дзеркало тижня», в якому повністю заперечив цю думку. На його переконання, від співпраці з блоком Україна може очікувати відкриття нових ринків збуту та нових можливостей участі у спільних проектах із розвинутими країнами Європи та Північної Америки.

Деякі із таких вигод можуть стати очевидними незабаром. Зокрема під час візиту в Київ генсек НАТО обговорив із українським керівництвом можливість використання української транспортної авіації для обслуговування персоналу альянсу в Судані.

Візит керiвника пiвнiчно-атлантичного альянсу до України супроводжувався нечисленними демонстраціями. Декілька сот представників лівих сил висловлювали незгоду із курсом української влади на зближення із НАТО. Акція протесту традиційно завершилася перед американським дипломатичним представництвом.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG