Спеціальні потреби

Винесено вироки у справі Скнилівської трагедiї


Майже через три роки після авіакатастрофи на Скнилівському летовищі, під час якої загинуло майже 80 людей, суд виніс рішення у справі. Обвинувачених льотчиків засуджено до позбавлення волі на термін від 4-ох до 14-ти років.

27 липня 2002-го року у Львові під час святкового авіашоу сталась катастрофа, яка на кілька днів паралізувала роботу міста. У столиці Західної України панувала жалоба, а усі світові агентства розповідали про велику кількість загиблих. Через деякий час після трагедії лікарі оприлюднили точну кількість загиблих – 77. З них 28 – діти. Постраждалими було визнано більше 500 осіб.

Справу проти льотчиків, які брали участь в авіашоу, розглядали близько трьох років. Сьогодні ж Військовий суд Центрального регіону виніс остаточне рішення, у якому засудив обвинувачених у справі катастрофи літака Су-27 до позбавлення волі на термін від 4-14 років. До найбільшого терміну ув’язнення було засуджено командира екіпажа Су-27 Володимира Топонаря. Він також повинен відшкодувати збитки державі в розмірі 7,2 мільйони гривень.

Другий пілот Юрій Єгоров засуджений до 8 років позбавлення волі
з відшкодуванням збитків державі в розмірі майже 2,5 мільйони гривень.
Суд також засудив до 6-ти років позбавлення волі колишнього заступника командувача 14-го авіакорпусу, керівника польотів Анатолія Третьякова, та помічника керівника польотів Юрія Яцюка до 5-ти років ув’язнення. Вони були взяті під варту в залі суду.

Найменший термін - 4 роки з відтермінуванням на 2 роки отримав колишній начальник служби безпеки польотів 14-го авіакорпусу Анатолій Лукіних, якого визнали винним за недбале ставлення військовослужбовця до служби, що призвело до тяжких наслідків.

Суд визнав Топонаря, Єгорова, Третьякова і Яцюка винними за статтею про порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що призвело до катастрофи. Командир Екіпажу СУ-27 Володимир Топонар заявив у суді, що збирається подати касаційну скаргу до Верховного суду України.

Варто відзначити, що суд майже повністю задовольнив вимоги представника сторони обвинувачування, який вимагав засудити винних на термін від 5-ти до 15-ти років. Родичі ж загиблих напередодні винесення рішення суду відзначали, що суддя поспішає із завершенням справи і не бере до уваги деякі клопотання.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG