Спеціальні потреби

Україна серед провiдних аудiопiратiв


Україна потрапила на четверте місце у світі за кількістю піратської продукції на аудіоринку країни. Такі дані містить оприлюднена у четвер доповідь Міжнародної федерації виробників фонограм за 2004 рік.

За даними доповіді Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI), 68 відсотків усіх компакт-дисків, що продаються в Україні – крадені. Гірші справи із захистом інтелектуальної власності тільки в Індонезії, Китаї і Парагваї. Останній має 99 відсотків піратської продукції на аудіоринку і у світовому “чорному списку” займає перше місце.

За даними IFPI, загалом контрафактна продукція складає 34 відсотки світового ринку. Як повідомляє Міжнародна федерація, торік у світі було продано мільярд двісті мільйонів неліцензованих компкат-дисків на загальну суму в чотири з половиною мільярда доларів. До десятки країн, в яких боротьба з аудіопіратством є першорядним завданням, організація віднесла Бразилію, Індонезію, Китай, Мексику, Пакистан, Парагвай, Росію, Україну, а також єдину з країн Євросоюзу – Іспанію.

Прокоментувати доповідь Міжнародної федерації виробників фонограм і місце України у списку порушників ми попросили Миколу Паладiя - голову Державного департаменту інтелектуальної власності України. Як вважає вiн, чітких критеріїв, за якими визначають ступінь проникнення піратської аудіопродукції на ринок тієї або іншої країни, наразі не існує:

«Давайте побачим критерії, по яким нас віднесли 68 відсотків. Чому не 69 чи 57. На жаль, на даний момент ми не маємо від жодної іноземної організації, у тому числі від IFPI, параметрів розрахунку цих показників».

Голова Держдепартаменту інтелектуальної власності оспорює 4-е місце України у “чорному списку” і каже, що ситуація тут за кілька останніх років набагато покращилась. За його словами, потенційних виробників контрафактної продукції постійно перевіряють, перевірки відбуваються за участю експертів IFPI, і доказів вироблення піратських дисків в Україні нема:

«У нас немає жодних доказів того, що заводи виробляють піратську продукцію.... Але я не можу сказати, що цієї продукції немає на нашому ринку. На жаль, вона є. Але наскільки визначають експерти наші, експерти внутрішніх справ, що ця продукція завезена в основному з Росії, з Білорусії, з Тайваню, з Китаю».

Коментуючи недавню повторну відмову Верховної Ради змінити українське завонодавство з лазерних дисків згідно з вимогами Світової організації торгівлі, Микола Паладій сказав, що на його думку, закон не пройшов з технічних причин, і висловив припущення, що депутати повернуться до розгляду цього питання знову:

«Я був в парламенті в цей час, дуже вдячний тим депутатам, які підтримали цей закон. Да, він посилював кримінальну відповідальність, санкції застосовував до піратів. Цей закон на даний момент абсолютно потрібний. Таким же шляхом пішла Велика Британія, таким же шляхом пішли Сполучені Штати Америки. У них до 10 років позбавлення волі у сфері авторського права... З нашої сторони те, що пропонувалося в цьому законі, абсолютно логічне і мало бути підтримано. Якась незрозуміла позиція деяких фракцій у Верховній Раді. Йдуть переговори. Можливо, якісь механічні були помилки. Апаратура не працювала. Можливо, буде змога ще раз повернутися до розгляду цього питання», -- зазначив Микола Паладiй.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG