Спеціальні потреби

Українi бути в ЄС чи ЄЕП?


У Києві проходять парламентські слухання про перспективи участі України у формуванні єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном. А тим часом як свідчать останні опитування, громадяни всіх чотирьох країн не підтримують створення ЄЕП.

ЄС чи ЄЕП? Хоч як дивно, в країні переможної помаранчевої революції питання не знято з порядку денного. Ще будучи опозицією, нова влада називала Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном зрадою національних інтересів. Тепер визнає всі документи з ЄЕПу, підписані владою старою, і навіть згодна передати частину суверенітету наднаціональному органові. Експерти в замішанні – кажуть, або Ющенко отримав пропозицію, від якої не зміг відмовитись, або ж новий президент, як і старий, просто не наважується сказати тверде “ні”.

А тим часом громадяни України, Росії, Білорусі і Казахстану не підтримують створення ЄЕП. Це засвідчили щойно оприлюднені російським виданням “Новые Известия” результати соціологічного дослідження, проведеного консорціумом “Євразійський монітор” в усіх чотирьох країнах. У жодній з країн частка прихильників створення Єдиного економічного простору до досягає навіть третини населення.

Так, серед росіян в ЄЕП хоче тільки 15% громадян, у Білорусі цьому об`єднанню віддає перевагу 24% опитаних, в Казахстані прихильників єдиного простору пострадянської “четвірки” 27%. Стільки ж – 27% і українців, які бажають жити в ЄЕП. Більшість громадян України – 30% -- прагне все-таки в Європу.

А ось що кажуть самі українці. Ми розпитували перехожих – чи хотіли б вони жити в ЄЕП.

- «Ой, хотелося бы. Веселее вместе».

- «ЄЕП – це з Росією? Економічний союз з Росією? Так, більше ніж в Євросоюзі. Тому що я вважаю, що зараз в Євросоюзі дуже багато проблем. Вони не можуть домовитися. Україна, мені здається, більше тяготіє до Росії, тому що ми єдині. В нас дуже багато зв`язків, ми дуже тісно пов`язані. Мені здається, що з усіх сторін всі бажають, в усьому світі всі бажають дружити з Росією. В нас є такий шанс!

- «ЄЕП краще. Однозначно, тому що зараз ЄС переживає кризу... Все залежить від того, як вести політику з ЄЕПом. Якщо це вигідно, то чому ні.

- «Ну а що ми будемо мати, що будемо жити в єдиному просторі. Вже жили раз, і нічого не мали. Те саме, то пройдений етап того життя. А зараз щось треба новенького».

- «Ні, я не хочу жити в Єдиному економічному просторі. Чисто з економічної точки зору. Мені здається, рівень життя погіршиться».

- «А ні, з Росією я не хочу однозначно. Я росіянин, але не хочу. Чому – тому що те, що в Росії робиться, то не прогрес, а навпаки, регрес великий. Тому я не з Путіним».

- «В єдиному економічному просторі хотіла би, але не з Росією... З Литвою, Польщею, Естонією, Латвією. – Європою? – Да».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG