Спеціальні потреби

В Українi проводять навчання сил НАТО


В Україні почалися багатонаціональні тактичні навчання сил НАТО. Підрозділи з двадцяти двох країн відпрацьовують методи взаємодії під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру. Українське керівництво повідомляє також про можливості співпраці з альянсом в авіаційній галузі.

На Яворівському полігоні у Львівській області почалися багатонаціональні тактичні навчання сил НАТО «Cooperative Best Effort – 2005». У маневрах, які проходять в рамках програми «Партнерство заради миру», беруть участь понад тисяча військових з 22 країн, повідомляє прес-служба українського оборонного відомства.

Військові підрозділи відпрацьовують методи взаємодії під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру. В церемонії відкриття навчань взяв участь командувач Сухопутних військ Об’єднаного командування НАТО в Південній Європі генерал Інго Перес Наваро.

Маневри триватимуть до 30 червня. На цей час на Яворівському полігоні посилено заходи безпеки та обмежено доступ на територію навчального центру. Українське командування просить місцеве населення тимчасово утриматися від відвідування прилеглих територій. Військові кажуть, що наслідки військової діяльності в ході проведення навчання будуть жорстко контролюватися екологічними та спеціальними службами силових відомств.

Співпраця України з альянсом може розширитися і в авіації. Київ сподівається отримати від країн НАТО замовлення на свою авіатехніку. Про це заявив секретар РНБО Петро Порошенко після зустрічі в українській столиці із делегацією північно-атлантичного блоку. За словами урядовця, йдеться про можливість укладення багатомільярдних контрактів. Поки що проведено попередні переговори з цього приводу, зазначає прес-служба РНБО. Їх продовжать наприкінці цього місяця, під час візиту до України генсека НАТО Яапа де Хооп Схеффера.

Минулого тижня міністр оборони Анатолій Гриценко під час візиту до Брюсселя заявив, що українська армія буде відповідати стандартам НАТО за два-три роки. Однак останні соціологічні дослідження показують низьку популярність ідеї вступу України до блоку. Її схвалює лише близько третини українців.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG