Спеціальні потреби

У Києві вiдкрився економічний форум


В четвер у Києві почав роботу дводенний економічний форум. До української столиці прибули шість президентів та представники провідних міжнародних корпорацій.

Форум такого рівня в Україні проходить уперше, і в ньому беруть участь сім президентів, в тому числі президент України Вiктор Ющенко. Хоча це переважно лідери колишніх радянських республік та президент Польщі Олександр Кваснєвський. Також на форум приїхали 150 бізнесменів провідних корпорацій світових, в тому числі Кока-Коли і Майкрософт. У першій половині дня учасники мали спільний ланч, в ході якого виступив віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук. Він закликав інвесторів залишити ввічливість для дипломатів і ставити гострі запитання урядовцям. Він також запросив потенційних інвесторів вiдвiдати українські підприємства, які їх цікавлять, і сказав, що приватизація вперше в українській історії буде відбуватися чесно, прозоро і справедливо.

У другій половині дня відбулася спільна вечеря президентів у Маріїнському палаці і виступ перед учасниками форуму президента Ющенка. У своємi зверненнi вiн зазначив, що Україна сьогоднi готова запропонувати міжнародному і вітчизняному бізнесу «партнерство у здійсненні реформ та формуванні сучасної конкурентоспроможної економіки». На переконання Віктора Ющенка, сьогодні Україна – «це найвигідніше поле для інвестицій». Підставами для такого твердження український лідер назвав європейські орієнтири в економічних правилах і стандартах, високу освіченість українських працівників, розвинуті транзитні можливості. Президент висловив переконання, що лідери світового бізнесу гідно оцінюють можливості, що відкриваються в Україні.

Українська влада сподівається на те, що в Україну нарешті підуть інвестиції. Незважаючи на запевнення Ющенка, прориву поки що не сталося. Інвестори і далі вичікують. Вони говорять про великий потенціал України, але починати свій бізнес тут не поспішають.

Урядовці кажуть, що форум – не інвестиційна ярмарка і тому якихось угод там укладати не збираються. Але кажуть, що це - початок кампанії з просуванням можливостей, які є в Україні. Вони також зазначають, що імідж України зараз набагато гірший ніж ситуація насправді, і саме над цим вони хочуть попрацювати.

Якщо підсумувати, то українська влада хоче переконати інвесторів щоби вони складали сюди гроші і не боялися. Також вони хочуть краще знати, чого хочуть інвестори, i прислухатися до їх рекомендацій. Ці рекомендації вони обіцяють виконати дуже швидко -- за два-три місяці.

До речі, також у четвер відбулась подія, яка формально не має стосунку до форуму, але явно до нього приурочена. Зокрема спікер Литвин і прем’єр Тимошенко підписали меморандум про гарантії прав власності. Один із найважливіших пунктів стосується реприватизації, яка відстрашила багатьох потенційних інвесторів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG