Спеціальні потреби

Київські депутати припиняють голодування


Депутати Шевченківської районної ради у Києві сьогодні припинили голодування, оскільки, як вони кажуть, отримали запевнення про зміну влади в їх районі. Депутати голодували протягом 10 днів, у такий спосіб протестуючи проти сумнівної приватизації в столиці України.

Приміщення Шевченківської районної Ради, що на вулицi Хмельницького майже біля Хрещатика, прикрашене помаранчевим прапором. Так депутати ради підкреслюють свою відданість ідеалам Майдану. В середині чимало міліції, матраси для ночівлі та мінеральна вода. Так живуть десятеро депутатів вже протягом 10 днів – вчора їх оглядали лікарі і дали висновки що ці люди справді не вживали їжі; декільком з них зробили підтримуючі уколи.

Голодувальники, які, до речі, належать до провладних фракцій, кажуть, що у такий крайній спосіб вирішили привернути увагу влади до проблеми необхідності оновлення влади і в Києві, де відбуваються чи не найбільші приватизаційні та земельні афери.

У центрі скандалу опинився голова Шевченківської райдамністрації Микола Харитончук, якого вже і раніше звинувачували у махінаціях з приватизацією, і який без відома депутатів виніс на сесію ради питання про приватизацію біля сотні об`єктів у центрі столиці. Депутатів обурює, що в столиці з кожним роком росте кількість комерційних структур за рахунок площі дитячих садків, шкіл та місць відпочинку. Учасники голодування кажуть, що влада надто віддалена від виборців, і почувається цілком безкарною. Після помаранчевої революції ситуація має бути іншою – вважають вони.

Сьогодні у Шевченківській раді має запанувати спокій. Принаймні голодування депутати припиняють, оскільки отримали вiд вiдповiднi запевнення в їх справi від голови Ради НСНУ Романа Безсмертного. Зараз вони чекатимуть конкрених кроків влади для зміни ситуації і в Києві.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG