Спеціальні потреби

Український уряд закликають реформувати паливну галузь


Україна має суттєво реформувати свою паливну галузь – такі заяви звучали практично від всіх учасників парламентських слухань щодо паливно-енергетичного комплексу країни. Особливий наголос новий уряд ставить на диверсифікації поставок енергоносіїв в Україну.

Енергетика – одна з найпроблемніших галузей української економіки. Сьогодні ситуація у цій галузі була темою парламентських слухань. Міністр палива та енергетики Іван Плачков представив стратегію розвитку галузі на найближчі роки. Головним завданням він називає модернізацію підприємств паливно-енергетичного комплексу та диверсифікацію поставок енергоносіїв в Україну. За його словами, нині Україна фактично залежить від одного поставника енергоносіїв, однак має надзвичайно розвинену систему транспортування енергоносіїв.

Міністр Плачков каже, що стратегічним інтересом України є транспортуваня азійської нафти на Захід, а саме з Ірану та Іраку до країн ЄС. Купувати нафту і газ окрім в Росії та Туркменістану українці наступного року планують в Казахстані та Азербайджані. Поки що своїм основним здобутком урядовці вважають втримання цін на на основні енергоносії на досить низькому рівні. Дешевше електроенергія коштує лише в Росії та Грузії, а газ там, де його видобувають.

Втім, експерти енергетичну політику уряду критикують. На їх погляд, не надто добрий стан в енергетиці пов`язаний з діями старої влади, яка дозволила приватизацію багатьох стратегічних підприємств – наприклад нафтопереробних заводів у руки російського бізнесу. А новій владі експерти закидають відсутність інвестицій в галузь.

Урядовці кажуть, що нові гроші в енергетику можна залучити від капітальних державних вкладень та іноземних інвесторів, яких цікавлять транзитні шляхи по території України. А стратегічним завданням для себе називають створення вертикально інтегрованої державної енергетичної компанії, яка буде нафту видобувати, переробляти та продавати у роздріб. Так уряд збирається боротися ще з однією проблемою в українській енрегтиці – монопольній залежності від російських поставників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG