Спеціальні потреби

Ющенко очолить список коалiцiї на виборах-2006


На парламентських виборах-2006 провладні сили виступатимуть єдиним блоком, і Віктор Ющенко очолить список коаліції. Про це заявив голова ради партії “Народний Союз Наша Україна” Роман Безсмертний, який розраховує, що провладний блок набере 52% голосів.

Роман Безсмертний твердить, що на парламентські вибори 2006 року провладні сили підуть разом. До виборчої коаліції мають увійти партія “Народний Союз Наша Україна”, де почесним головою президент Віктор Ющенко, блок прем`єр-міністра Юлії Тимошенко і Народна партія голови Верховної Ради Володимира Литвина. При цьому першим у виборчому списку стоятиме прізвище президента. “Він це рішення уже прийняв”, -- каже Безсмертний. "Що стосується очолення Віктором Ющенком списку партії чи коаліції. Віктор Андрійович Ющенко очолить список коаліції на виборах 2006 року", зазначив вiн.

За Конституцією, президент не може очолювати партію. Проте членом її бути може, як і балотуватися на виборах, -- наполягає Безсмертний. Як сказав віце-прем`єр, саме він запропонував Ющенку бути першим у списку партії “Народний Союз Наша Україна”, а той відповів, що не відмовиться, якщо це треба для спільних інтересів нації.

Безсмертний розраховує, що на виборах наступного року триєдиний провладний блок візьме 52% голосів. Причому, як вважає очільник “Народного Союзу Наша Україна”, окремо блок Ющенка і блок Тимошенко набрали б у сумі менше голосів, ніж разом. Оскільки, за його словами, від помаранчевої влади суспільство чекає єдності:

«Спрацьовує так звані суспільні очікування. І ті більше 50 відсотків, які набирає блок Ющенка, Тимошенко, Литвина, це те, заради чого відбувався Майдан, заради чого люди довірили владу цим особам».

Роман Безсмертний прокоментував також заяви лідера опозиції Віктора Януковича про те, що розбудовою провладної партії Україна повертається до однопартійної системи:

«Дуже жалко, що він не думав про це півроку тому назад. А що стосується наших спроб побудувати єдину партію – партія Народний Союз Наша Україна це партія Майдану, і я сьогодні виконую те замовлення, яке було зроблено українським народом, який вимагав і від Ющенка, і від нас усіх... щоб ми створили таку партію.

Голова “Народного союзу Наша Україна” також категорично заперечив, що при формуванні партії застосовують адміністративні методи. Як він заявив, якщо такі випадки й трапляються, то це радше виняток:

«Що стосується застосування адміністративного тиску в питаннях розбудови партії – я вже неодноразово казав: якщо я зафіксую такі моменти, то я буду ініціювати виключення людини з партії, а якщо вона обіймає певну посаду, то і з такої посади».

Як повідомив Безсмертний, 9 липня, в річницю висунення кандидатом в президенти Віктора Ющенка, відбудеться з`їзд “Народного Союзу Наша Україна”, на якому буде підбито підсумки формування партії.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG