Спеціальні потреби

Україна не отримала ринкового статусу


Попри очікування, Україна не отримала статусу країни з ринковою економікою на засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС в Люксембурзі. Тепер такий такий статус українські чиновники очікують восени. Поки що з Люксембургу віце-прем`єр з євроінтеграції Олег Рибачук привіз обіцянку спростити візовий режим для українців з осені.

"Громадяни України зможуть за спрощеною процедурою одержувати візи для подорожей Європою вже на початку осені" – такi слова верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Хав´єра Солани наводить віце-прем`єр з європейської інтеграції Олег Рибачук. Власне, Україна зробила для такого рішення перший крок, скасувавши візи для громадян ЄС і Швейцарії.Єврокомісар із зовнішніх зв´язків та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявила, що ЄС і Україна мають намір найближчими місяцями розпочати розробку двосторонніх угод щодо полегшення візового режиму і повернення людей, які перебувають в іншій країні нелегально. Це фактично єдиний конкретний результат, який Олег Рибачук привезе до Києва після засідання Ради ЄС-Україна у Люксембурзі, не враховуючи чергової порції заяв європейських чиновників про те, що вони хочуть бачити Україну ближчою до Європи та що Європа підтримує реформи нової української влади.

Втім нова українська влада чекала від зустрічі в Люксембурзі дещо більшого, а саме визнання України країною з ринковою економікою. Цей статус означав би деяке сприяння українським експортерам. Тепер, віце-прем`єр Рибачук, який обіцяв цей статус отримати 13 червня, визначає новий термін – осінь цього року. Експерти кажуть, що причиною цього стали деякі неринкові дії нової української влади.

За словами Рибачука, українська сторона надала відповіді на всі запитання, поставлені Єврокомісією як передумови отримання Україною цього статусу, йдеться насамперед про закон про ПДВ, закон про банкрутство, формування цінової політики. Тепер Єврокомісія аналізуватиме відповіді і дасть остаточний висновок до часу саміту Україна-ЄС.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG