Спеціальні потреби

Огляд мiжнародної преси за 13 червня 2005


Україна і ЄС; Річард Ґір про ВІЛ-СНІД в Україні і Росії; Лук’яненку загрожує виключення з БЮТ?

Україна і ЄС

Британська Файненшл таймс друкує статтю під заголовком «Україні слід йти до членства в ЄС». Її автор Стів Воґстіл повідомляє, що, незважаючи на провал референдумів по новій євроконституції у Франції і Голландії, Україна не звертає зі шляху до майбутнього членства в ЄС. Олександр Зінченко, держсекретар України в четвер наполягав, що Україна не змінить своєї політики у світлі негативного результату референдумів, навіть незважаючи на те, що на ньому відбилися занепокоєння громадян тих країн перспективою втрати праць символічному польському сантехніку. Зінченко певен, що краще бути послідовним і не міняти робочих планів. Влада просуватиме реформи, щоби перетворити Україну на країну сучасних європейських стандартів, пише Файненшл таймс, посилаючись на Зінченка. Однак ці слова українця - одного з лідерів помаранчевої революції - звучать на тлі зростаючої невпевненості щодо поширення ЄС. Румунія і Болгарія очікують вступити до ЄС у 2007 або 2008 році, однак цей акт має бути ратифікований 25-ма країнами-членами об’єднання. Хорватії повідомили, що вона може розпочати переговори про вступ, якщо виконає вимоги Брюсселя щодо повної співпрації з міжнародним трибуналом ООН у Гаазі. У жовтні Туреччина сподівається на такі ж переговори. Однак позиції України слабкіші, оскільки вона не отримала жодних офіційних запевнень щодо можливого вступу до ЄС. Зінченко, втім, каже, що Київ дотримуватиметься первісного плану подачі заявки на асоціативне членство у 2008 році. Навіть якщо ЄС і повернеться спиною до Києва, зміни, заподіяні революцією, незворотні: Україна ніколи не повернеться туди, де була - цитує Зінченка Файненшл таймс.

Річард Ґір про ВІЛ-СНІД в Україні і Росії

Веб-портал Брама повідомляє про благодійну зустріч у Нью-Йорку за участю відомого актора Річарда Ґіра і представника України в ООН Валерія Кучинського, присвяченій боротьбі з пандемією ВІЛ-СНІДу в Україні і Росії. В зустрічі та на обіді, влаштованим неурядовою організацією Трансатлатичні партнери проти СНІДу, взяли участь також понад 130 представників різних установ, покликаних боротися з цією чумою нашого століття. Провідною темою було те, що Україна, Росія і США мусять розглядати свої зусилля з боротьби проти ВІЛ-СНІДу в одній ланці з їхньою співпрацею у галузі нерозповсюдження ядерної зброї або боротьби з тероризмом. ВІЛ-СНІД - це зростаюча стратегічна загроза суспільствам, економікам, національній безпеці Україні і Росії, зазначили Валерій Зубов, голова російської делегації, і колишній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Річард Ґір відзначив, що Росія і Україна стали епіцентрами глобальної пандемії ВІЛ-СНІДу, темпи якої чи не найшвидчі в світі: півмільйона в Україні і півтора в Росії. Понад 80-ом відсоткам ВІЛ-інфікованих менше тридцяти років. Про останню інформацію щодо ситуації з ВІЛ-СНІДОМ в Україні можна дізнатися, завітавши на веб-сторінку організації Трансатлантичне партнерство www.tpaa.net - повідомляє Брама.

Лук’яненку загрожує виключення з БЮТ?

Англомовний тижневик Київ-пост у своїй редакційній закликає Юлію Тимошенко викинути Левка Лук’яненка з її фракції БЮТ за участь у антисіоністській конференції з одіозним американським діячем Дейвідом Дюком. Конференція відбулася в Києві третього червня. Дюк --колишній лідер Ку-клукс-клану, визнаний расист. А конференція під гаслом «Діалог цивілізацій: Сіонізм як найбільша загроза сучасній цивілізації» відбулася в приміщенні міжрегіональної академії управління персоналом. У доповідях лунали заклики до депортації євреїв з України, пише Київ-пост. У зустрічі, разом з офіційними представниками з Палестинської автономії і Сирії, брав участь і Лук’яненко. Виходячи з факту такої участі, Київ-пост закликає Тимошенко негайно виключити його зі списків БЮТ. Газета, однак, сумнівається, що так станеться, пишучи про надзвичайну поблажливість нового українського керівництва до скандальних вчинків своїх підлеглих, таких, як фальшивого резюме Романа Зварича, якого Ющенко відмовився звільняти. Наразі настав шанс Тимошенко продемонструвати лідерські здатності і відреагувати на свідому участь Лук’яненка в расистській оргії, пише Київ-пост.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG