Спеціальні потреби

Журналiсти критикують нову владу


Голова спілки українських журналістів Iгор Лубченко заявляє, що нова влада порушує законоавство, примушуючи до звільнення керінвиків державних та регіональних ЗМІ. Особливо ця тенденція помітна в регіонах. В спілці журналістів українські експерти сьогодні обговорювали ситуацію в інформаційному просторі країни.

Ігор Лубченко – багаторічний беззмінний керівник Національної спілки журналістів України. Найбільш небезпечною тенденцією щодо журналістів та медіа за нової влади від називає примусове звільнення керівників державних регіональних телерадіокомпаній та головних редакторів комунальних видань. Такі дії чиновники мотивують не у відповідності до законів, а на власний розсуд – каже Лубченко:

«Вони тепер кажуть, ми прийшли до влади і тому ми маємо поставити своїх людей. Чому вони тиснуть, щоб подавали заяви, бо немає підстав для звільнення. Як сказав губернтар одному керівнику ТРК, ми з тобою наступні вибори не виграємо. А той питає, а чим же ви відрізняєтеся від старої влади».

Втім, відзначає голова спілки, після розмови з президентом фактів утиску керівників державних та комунальних ЗМІ спілка бiльше не фіксувала. Втім, такі дії нової влади багатьох експертів насторожують; вони вбачають в них рецидиви попереднього режиму. Як сказав на цю тему доктор політичних наук Володимир Горбатенко:

«Колись Леонід Данилович обмовився, що йому сподобалося те, що робив Піночет.... Ейфорія авторитарзиму вона давала ілюзію того, що швидше можна навести порядок у суспільстві. І ця ілюзія сьогодні залишається. Нова влада такожє думає, що треба розставити своїх людей і закрутити гайки. Якщо ми цього не позбавимося, ми не досягнемо демократії».

Наразі преса доволі лояльна до влади – кажуть експерти з консалтингового агентсва Мартін-груп. За словами Тараса Березовця, далеко не всі суспільно важливі теми знаходять своє виствілення у незалежних медіа за нової влади.

Багато людей в цій країні думали, що зміняться правила гри в політиці, що в журналiстиці, у всіх будуть рівні правила гри. Що ми бачимо зараз? Ми бачимо, що зараз багато подій замовчується. Чому ми про це не говоримо?».

Поки що експерти відзначають бажання нової влади співпрацювати з медіа та значно вищий рівень свободи преси у порівнянні з владою минулою. Втім вони також вказують на ряд негативних тенденцій, які потребують вирішення.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG