Спеціальні потреби

Віктор Янукович про помаранчеву революцiю


Нова влада знищила завоювання чотирнадцяти років демократії в Україні, повернувши старі часи однопартійності і політичних переслідувань. Про це заявив лідер опозиції Вiктор Янукович в інтерв`ю авторам документального фільму “Три тижні у червні: американський погляд на українські події”. Одногодинну стрічку, що є спробою осмислення помаранчевої революції, американська приватна компанія Alaya Productions готує для глядацької аудиторії Сполучених Штатів.

Місцем проведення зйомок Віктор Янукович обрав Києво-Печерську Лавру. Лідер опозиції молився у лаврських храмах, ставив свічки до ікон печерських святих, а півторагодинне інтерв`ю записав у чернечій келії.

Тема розмови – демократія. За визначенням самих авторів фільму, американських документалістів з компанії Alaya Productions, стрічка має на меті “допомогти глядачам із Сполучених Штатів краще зрозуміти Україну та її перевтілення у сучасне демократичне суспільство”. Для цього було обрано шість ключових осіб – серед них і найвідоміші політики, і “маленькі українці”, яких об`єднала участь у подіях pомаранчевої революції, але роз`єднали кардинально відмінні погляди на неї.

Як заявив Віктор Янукович, світ не знає правди про помаранчеву революцію, яку він називає “так званою”. За його словами, партнерів із Заходу введено в оману, бо вони не бачили другої сторони медалі – всі писали й знімали тільки Київ, а що відбувалося на Півдні і Сході України – воліли не помічати.

Екс-прем`єр-міністр каже, що до демократії у нього і в його опонентів завжди був принципово різний підхід. “Ми, -- каже він, -- підходили з точки зору законності. Вони – з точки зору революційної доцільності”. Революційну риторику, каже лідер Партії регіонів, нова влада не облишила й досі, і замість реальних реформ воює з інакомислячими. В Україні, твердить Янукович, зруйновані завоювання демократії і відбувається відкат до старих комуністичних часів, коли існувала тільки одна правляча партія, а всіх інакодумців переслідували:

«Я скажу, що ми будували демократію всі роки незалежності. А зараз за ці півроку ми почали повертатися до тих часів, коли були переслідування політичні. Тобто ми знову повертаємося в старі часи», -- зазначив Янукович.

Така демократія, яку принесла помаранчева революція, Україні не потрібна, -- вважає лідер опозиції:

«Суспільству потрібні революції чи суспільству потрібна демократія, закон і конституція? На це питання треба відповісти. Отримали революцію – отримали беззаконня. І сьогодні нова влада не відійшла від риторики революційної. Президент задовго до будь-яких розслідувань, рішень суду називає людей бандитами, ображає, сьогодні це стало нормою життя в нашій країні. Що це – демократія? Якщо це така демократія, то навіщо тоді вона потрібна?».

На думку Віктора Януковича, ситуація зі свободою преси в Україні за нової влади погіршилась – за його словами, “це теж тягне нас назад, а не в майбутнє”. Євроінтеграцію він назвав “болтологією”, а прагнення побудувати нові відносини з Росією – “дешевою грою”. Лідер Партії регіонів вважає, що в Україні економічний спад; у закликах до реприватизації бачить все ту ж небезпечну “революційну доцільність” і твердить про “велике напруження в суспільстві”. Україна, на думку екс-прем`єра, завмерла в очікуванні наступних виборів. Щоб як він каже, виправити становище.

Своїми думками про демократію у документальному фільмі, який знімають в Україні для американських глядачів, поділяться також, серед інших, співачка Руслана, дружина президента Катерина Чумаченко, прем`єр-міністр Юлія Тимошенко.

XS
SM
MD
LG