Спеціальні потреби

В Українi розгортається новий скандал


В Україні - новий скандал із прослуховуванням телефонних розмов українських посадовців. Днями оприлюднено декілька записів за участю генерального прокурора Святослава Пiскуна. На них фігурують також впливові політики та американський дипломат. Генпрокурор стверджує, що це частина операції з його дискредитації. Українські правоохоронні органи останнім часом порушили низку кримінальних справ проти представників колишньої влади.

Дiалог: «пане Гербст, я вчора звільнив з роботи цього прокурора області. Справа буде сьогодні закрита. І все буде нормально. Дякую! Це дуже гарний підхід! – Дякую!».

Вище наведений фрагмент, як стверджують, із телефонного діалогу між генеральним прокурором України Святославом Піскуном та послом Сполучених Штатів Америки Джоном Гербстом, оприлюднений на декількох Iнтернет–сайтах. Люди з голосами, схожими на Піскуна та Гербста обговорюють неназваного священника, який є фігурантом кримінальної справи. В діалозі генпрокурор також дякує за пропозицію надати йому політичний притулок у США.

Прокуратура фактично визнала аутентичність запису, порушивши кримінальну справу за фактом незаконного прослуховування телефонної розмови між генпрокурором та американським дипломатом. Її розслідування передали слідчому управлінню Служби безпеки України.

Днем раніше оприлюднено іншу розмову, начебто між нинiшнiм генпрокурором Піскуном і зятем Леоніда Кучми впливовим бізнесменом Віктором Пінчуком. Його просять посприяти відновленню пана Піскуна на посаді керівника відомства.

Піскун під час зустрічі із журналістами заявив, що оприлюднення плівок – частина кампанії з метою його дискредитації. Генпрокурор вважає, що за нею стоять люди, які домагаються його відставки і проти яких його відомство порушило кримінальні справи. Кого конкретно мав на увазі Піскун, зрозуміти важко. Останнім часом Генпрокуратура порушила низку нових резонансних кримінальних справ проти представників колишньої влади.

Днями у міжнародний розшук оголошено колишнього першого заступника глави СБУ Володимира Сацюка. Генпрокуратура підозрює його у здійсненні серйозних злочинів. Однак, що саме інкримінують Сацюку, не повідомляється. У справі про контрабанду зброї фігурує й прізвище колишнього керівника СБУ Ігоря Смешка. На допити викликають колишнього голову уряду Віктора Януковича та братів Суркісів. Генпрокуртатура стверджує про виявлення багатомільярдних оборудок колишнім керівництвом міністерства транспорту.

В міжнародний розшук оголошено колишнього начальника закарпатської міліції Василя Варцабу, колишнього першого віце-прем’єра кримського уряду Володимира Раєнка, екс-заступника глави Сумської обладміністрації Олександра Кириченка. Їх підозрюють у зловживанні владою. Колишній губернатор Сумщини Володимир Щербань також перебуває у розшуку. За деякими даними, вiн може знаходитися у штаті Флорида в Сполучених Штатах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG